شنبه 14 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان گلستان مطرح کرد:
لزوم توسعه زیست‌بوم‌های کارآفرینی دانش‌بنیان با کمک نخبگان

خزاعیان از ظرفیت‌سازی در حوزه‌های کارآفرینی و توسعه زیست‌بوم‌های کارآفرینی دانش‌بنیان با کمک نخبگان و تشکیل کارگروه‌های تخصصی در راستای تحقق برنامه‎های هدفمند خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان گلستان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و مدیران دستگاه‌های عضو، برگزار شد.

در این نشست، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان گلستان ضمن اشاره به اهداف و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان، گزارشی از اقدامات بنیاد نخبگان استان در خصوص استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای اجرای سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام‌معظم‌رهبری ارائه کرد.

وی با بیان اینکه نخبگان در خط مقدم اجرای سیاست‌های جمعیتی هستند، خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از نخبگان نیازمند شناسایی آنان و تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان و سرآمدان در حوزه‌های مرتبط با سیاست‌های جمعیتی با توجه به استانداردهای بنیاد ملی نخبگان از اهم اقدامات بنیاد نخبگان است.

خزاعیان ضمن اشاره به رویکرد اقتصادی در برخی از بندهای سیاست‌های جمعیتی، اظهار داشت: ظرفیت‌سازی در حوزه‌های کارآفرینی، بالاخص توسعه زیست‌بوم‌های کارآفرینی دانش‌بنیان با کمک نخبگان در حال پیگیری است و تشکیل کارگروه‌های تخصصی و اجرای طرح‌های کارآفرینی مانند روستای کارآفرین با حضور نخبگان و همچنین برگزاری دوره‌ها و رویدادهای کارآفرینی، خصوصاً بررسی تجربیات استارت‌آپ‌های موفق جهانی در حوزه اجتماعی و بومی‌سازی آنها، از مهمترین اقدامات است.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان استفاده از نظرات تخصصی و مشاوره‌ای نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: بنیاد نخبگان با برگزاری نشست‌های اجتماعات نخبگانی با موضوعات مرتبط با سیاست‌های جمعیتی، نظرات تخصصی نخبگان را احصا می‌کند.

خزاعیان با اشاره به اهمیت تکریم نخبگان و سرآمدان، اظهار داشت: برنامـه پنج سـاله ششـم توسـعه کشـور تمامـی دسـتگاه‌های اجرائـی را موظـف کرده تا «به منظـور شناسـاندن و تکریـم مفاخر و مشـاهیر ایـران و حمایـت از نخبگان علمی، فرهنگی و هنری کشـور و تکریم پیشکسـوتان حوزه‌های مذکـور و بهره‌گیـری از تـوان و ظرفیـت آنـان بـرای توسـعه کشـور، برنامه‌هـای عملیاتـی خـود را بـا هماهنگـی بنیـاد ملـی نخبـگان بـه مرحله اجـراء درآورند.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان در پایان یادآور شد: تاکنون سه نفر از سرآمدان استان با هدف ارتقاء منزلت اجتماعی نخبگان و مشاهیر مورد تکریم قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است، کمیته توسعه و سرمایه‌گذاری ذیل شورای راهبردی جمعیت استان گلستان پیرامون بند 12 سیاست‌های کلی «جمعیت» با مسئولیت بنیاد نخبگان استان گلستان و با حضور نمایندگان سازمان‌های عضو در سال 1396 تشکیل شده است.

 

تاریخ انتشار : 1398/09/18
کد : 98754
تعداد بازدید: 262

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601