شنبه 14 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

عضو هئیت‌علمی مؤسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی مطرح کرد:
ساختارسازی مدرن و پایبندی به سنت، ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب

مهاجرنیا ساختارسازی مدرن و پایبندی به سنت را از ویژگی‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: این بیانیه، تذکره عبور از گام اول به گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مهاجرنیا: عضو هئیت‌علمی مؤسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در قم، گفت: ساختارسازی مدرن و پایبندی به سنت، از ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با اشاره به منویات رهبری در این بیانیه، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب یک نوشتار معمولی مانند سایر بیانیه‌ها نیست بلکه در حقیقت تذکره عبور از گام اول به گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی ابراز کرد: طبق این بیانیه، انقلاب اسلامی به مثابه یک فرایند طولانی است که در آن بینشی از گذشته 40 ساله و تصحیح خطاها و اشتباهات گذشته و توصیه‌هایی نسبت به آینده انجام گرفته است.

مهاجرنیا اضافه کرد: سازش و جوشش بین انقلابی‌گری و نظام و قائده‌مندی در جامعه یکی از ویژگی‌های بارز این بیانیه است. انقلاب اسلامی جوشش انقلابی‌گری و قائده‌مندی را با یکدیگر پیوند زد.

وی گفت: ساختارسازی مدرن و پایبندی به سنت در انقلاب اسلامی ویژگی دیگر بیانیه گام دوم انقلاب است. پیوند بین سنت، دین و سیاست و ساختارهای نوین مانند جمهوریت و مردم سالاری دینی از ویژگی‌های خاص این بیانیه است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام سازی کردن دموکراسی و تولید محصول اسلامی از دموکراسی غربی در قالب مردم سالاری دینی در قالب یک امر بسیط دینی از خصوصیات برجسته گام دوم است.

عضو هئیت‌علمی مؤسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی اظهار داشت: جمع بین عدالت و آزادی از توصیه‌های دیگر این بیانیه است. طبق مفاد این بیانیه و مفاهیم اسلامی آزادی و عدالت کاملا به هم تنیده است؛ همچنین جمع بین عقلانیت و انقلابی‌گری و جمع بین واقعیت‌ها و بایدها نیز که مورد اختلاف بسیاری از پژوهشگران و اندیشمندان است در قالب انقلاب اسلامی به منصه ظهور رسیده است.

مهاجرنیا تصریح کرد: ظهور انقلاب اسلامی در جهان دو قطبی و ایجاد یک قطب جدید مهمترین شالوده‌شکنی بوده که انقلاب اسلامی آن را انجام داد. با افول دنیای کمونیست جهان فعلی دارای دو قطب غرب و امپریالیسم در حال سقوط و اسلام اصیل است.

وی یادآور شد: با وجود تمام مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور، انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته شانه‌به‌شانه آمریکا در حوادث منطقه‌ای پیش آمده و با تقویت محور مقاومت، اهداف و برنامه‌ریزی‌های آمریکا را زمین‌گیر کرده است.

عضو هئیت‌علمی مؤسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پایان گفت: قدرت ایران در حدی بوده که آمریکا برای مقابله با ایران در پی ائتلاف‌های بین‌المللی در آب‌های جهانی است در حالیکه بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی جرأت پیوستن به این ائتلاف‌ها را ندارند.

 

تاریخ انتشار : 1398/09/17
کد : 98744
تعداد بازدید: 453

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601