جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

محصولات شرکت‌های خلاق سیستان و بلوچستان به اروپا صادر می‌شود

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان را برای افتتاح اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق در مراکز استانی کشور انتخاب کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان را برای افتتاح اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق در مراکز استانی کشور انتخاب کرد. فرید شاهمردای رئیس مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان با اشاره به استودیوهای حرفه ای تاسیس شده در این مرکز عنوان کرد که شرکت‌های بالنده‌ای در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان رشد کرده‌اند که صنایع دستی این منطقه را به اروپا صادر می‌کنند.

فرید شاهمرادی مدیر مرکز نوآوری‌ صنایع خلاق سیستان و بلوچستان در این‌باره گفت: در آبان سال 1397 مرکز نوآوری و صنایع خلاق استان به  عنوان اولین مرکز از این نوع در کشور همزمان با جشنواره صنایع خلاق تاسیس شد. این مرکز با حضور سید محمد حسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرد و مورد استقبال جوانان خلاقی قرار گرفت که  منتظر زمینه‌ای مساعد بودند تا با استفاده از ظرفیت‌های گسترده استان، ارزش افزوده ایجاد کنند.

مدیر این مرکز  نوآور در ادامه اظهار کرد: آمار تیم‌ها و شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان قابل توجه است به طوریکه علاوه بر  27 شرکت خلاق مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق،  23 تیم جوان نیز  مستقر هستند که در زمینه های مختلف صنایع خلاق فعالیت دارند.

مدیر مرکز نوآوری‌ صنایع خلاق سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به تلاش‌های انجام گرفته برای ایجاد محیطی حرفه‌ای در مرکز افزود:  در بخش صنایع دستی و هنرهای دستی 14 شرکت و تیم، در بخش معماری و طراحی شهری 12 تیم و شرکت، در بخش تولید محتوا و انیمیشن 9 تیم و شرکت، در بخش فناوری‌های شهری و اجتماعی 7 تیم و شرکت در مرکز نوآوری صنایع خلاق مستقر هستند و این آمار با یک شیب منطقی در حال افزایش است.

وی با اشاره به پتانسیل‌های بالای استان سیستان و بلوچستان مانند گردشگری و صایع دستی، اظهار کرد: در این مدت نسبتاً کوتاه، تعدادی  از شرکت‌های خلاق توانسته اند، دستاوردهای خوبی کسب کنند. شرکت سوچن که در این مرکز رشد کرده است، موفق شده است با ایجاد دفتری در شهر لیون فرانسه، برای صنایع دستی زیبای استان، بازاریابی کند.

شاهمرداری در پایان گفت: انواع صنایع دستی سوزن دوزی شده  استان مانند کیف، پیراهن،.... مورد توجه مشتریان اروپای قرار گرفته است. ایجاد یک سایت سه زبانه و بازاریابی به روش های مدرن نیز در موفقیت صادرات صنایع دستی موثر بوده است. همچنین شرکت آهوک با ایجاد یک پلتفورم حرفه ای فروش آنلاین صنایع دستی با عقد قرارداد با 85 تعاونی استانی ، محصولات آنها به سراسر ایران و خارج از کشور ارسال می کند.

تاریخ انتشار : 1398/09/16
کد : 98740
تعداد بازدید: 248

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601