سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد:
آغاز همکاری‎های هدفمند بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی

محمود سعادت‌فومنی؛ امضاء تفاهم‌‎نامه میان بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی را آغاز همکاری‌های بیشتر دو مجموعه در راستای حمایت از پژوهش و پژوهشگران توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست امضاء تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور محمود سعادت فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد و ایمان افتخاری؛ رئیس صندوق برگزار شد.

در این نشست، محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم افزایش همکاری‌های بین‌دستگاهی به منظور حمایت بیشتر از اجتماع نخبگان و پژوهشگران، گفت: امید است امضاء این تفاهم‌‎نامه آغاز همکاری‌های بیشتر دو مجموعه در راستای حمایت از پژوهش و پژوهشگران باشد.

وی افزود: با توجه به همگرایی رسالت‌‎های صندوق حمایت از پژوهشگران و ماموریت‌های بنیاد ملی نخبگان می‌توان علاوه بر حمایت از دوره پسادکتری برنامه‌های مشترک دیگری را تعریف و اجرا کرد.

سعادت‌فومنی تصریح کرد: با توجه به اینکه پژوهش همواره به نتیجه دلخواه منتج نمی‌شود؛ حمایت از پژوهش جزو اقدامات خطرپذیر محسوب می‌شود؛ به همین دلیل حمایت از پژوهشگران دوره پسادکتری یکی از وظایف خطیر در حوزه نخبگانی است.
سرآمدان و نخبگان بهترین پژوهشگران هستند

آریا الستی؛ معاون سرآمدن و نخبگان بنیاد ملی نخبگان نیز با بیان اینکه بنیاد و صندوق حمایت از پژوهشگران در هر سه بخش مسیر نخبگانی می‌توانند همکاری‌های مشترک تعریف کنند، گفت: فعال‌شدن معاونت ترویج علم در این صندوق ظرفیت خوبی را برای گسترش همکاری‌های مشترک ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سرآمدان و نخبگان بهترین پژوهشگران هستند، یادآور شد: با توجه به همگرایی رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران، این دو مجموعه می‌توانند در بخش‌ها و حوزه‌های دیگر نیز زمینه همکاری‌های مشترک را تعریف کنند.

تاریخ انتشار : 1398/09/16
کد : 98736
تعداد بازدید: 593

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601