مستعدان‌برتر از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بازدید کردند

برنامۀ بازدید از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعتی کشور، برنامۀ بازدید از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کشور را طراحی و اجرا کرد.

در این برنامه، شرکت‌کنندگان از کارخانه گاز و گازِ مایع۱۲۰۰ گچساران، واحدهای امنیتی، تأسیسات و همچنین یکی از بزرگترین چاه‌های استخراج نفت در کشور بازدید کردند و از نزدیک با کلیه مراحل تولید آشنا شدند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مسئولیت تولید از کارخانه گاز و گازمایع-۹۰۰ (پازنان1)، کارخانه گاز و گازمایع۱۰۰۰ (پازنان۲)، کارخانه گاز  و گازمایع۱۲۰۰ (گچساران)، کارخانه گاز و گازمایع-۱۳۰۰ (بی‌بی‌حکیمه) و کارخانه گاز و گازمایع۱۵۰۰ (آغار و دالان) را برعهده دارد.

همچنین این شرکت، عهده‌دار بهره‌برداری از 17 میدان نفتی است که بیشترین میزان تولید را به ترتیب میدان نفتی گچساران، بی‌بی‌حکیمه، رگ‌سفید، بینک، گلخاری، نرگسی و پازنان دارند.

شرکت نفت و گاز گچساران مالک شبکه گسترده‌ای از خط لوله انتقال نفت خام و گاز طبیعی، ۱۰ واحد بهره‌برداری، ۳ کارخانه نمک‌زدایی، ۱۱ ایستگاه تقویت فشار گاز و ۵ کارخانه گاز و گازمایع است.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/09/16
کد : 98734
تعداد بازدید: 838