جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

خدمات آزمایشگاهی از مرزهای ایران عبور می‌کند

یکی از برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جاری عرضه محصولات این حوزه به بازارهای بین‌المللی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری چند سالی است در زیست‌بوم فناوری و نوآوری به متقاضیان در حوزه‌های مختلفی مانند فنی و مهندسی، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن؛ حوزه محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی و حوزه های زیست فناوری و پزشکی ارائه خدمت می‌کند.

این شبکه هر سال با توسعه تعداد اعضای خود، خدماتش را به‌روزرسانی و همه‌گیرتر می‌کند. یکی از برنامه‌های مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جاری عرضه محصولات این حوزه به بازارهای بین‌المللی است.

«ورود به بازار خدمات آزمایشگاهی خارجی، به‌ویژه کشورهای همسایه را به صورت جدی در دستور کار شبکه قرار داده‌ایم.»

رضا اسدی‌فرد با اشاره به این نکته، بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود در بازار کشورهای همسایه تاکید کرد.

به گفته مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به وجود تعداد قابل توجهی از پژوهشگران در کشورهای همسایه، بیان می‎کند: این ظرفیت، بستر مناسبی برای توسعه خدمات آزمایشگاهی ایران است. به همین دلیل تلاش ‌می‌کنیم محصولات و خدمات آزمایشگاهی کشور را به کشورهای هم مرز با ایران عرضه کنیم.

تاریخ انتشار : 1398/09/13
کد : 98730
تعداد بازدید: 314

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601