جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان:
طرح شهید احمدی‌روشن تسریع‌کنندۀ اثربخشی مستعدان‌برتر است

سالاریه با اشاره به لزوم بهبود توانمندی مستعدان‌برتر در حوزه‌های عملیاتی، گفت: تسریع روند نخبگی و رسیدن مستعدان‌برتر به نقطۀ اوج اثربخشی از اهداف اصلی طرح شهید احمدی‌روشن است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست امضاء تفاهم‌نامۀ همکاری بنیاد ملی نخبگان و شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان با حضور محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان و جمعی از مسئولان این دو سازمان برگزار شد.

در این نشست، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به چرایی اجرای طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: این طرح به عنوان یکی از برنامه‌های نوپا و مهم بنیاد ملی نخبگان به منظور تکمیل فرآینده توانمندسازی مستعدان‌برتر دانشگاهی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم بنیاد ملی نخبگان شناسایی و تلاش برای بهبود توانمندی مستعدان‌برتر دانشگاهی است، افزود: طرح شهید احمدی‌روشن با هدف افزایش توانمندی مستعدان‌برتر برای اثربخشی بیشتر در کشور و تسریع روند نخبگی آنان و رسیدن مستعدان‌برتر به نقطۀ اوج اثربخشی طراحی و اجرا می‌شود.

سالاریه ادامه داد: آموزش‌هایی که فرد مستعدبرتر در دورۀ تحصیلی و در دانشگاه می‌بیند در بسیاری ابعاد دچار نقص هستند و نمی‌توانند فرد مستعد را برای اثربخشی در کشور آماده کنند. بسیاری از این نقص ها به دلیل دوری دانشگاه از صنعت و دیگر بخش‌های اجتماع به وجود آمده‌اند.

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان تلاش دارد در قالب هسته‌های پژوهشی حول یکی از نیازهای اساسی و مهم کشور که توسط بخش‌های مختلف ازجمله صنعت و یا از سوی یکی از اساتید باتجربه و خبره دانشگاهی تعریف شده است، هسته‌های پژوهشی را تشکیل دهد تا مستعدان‌برتر دانشگاهی به مدت یک ‌سال‌تحصیلی زیر نظر استاد خبره و حول یک مسئلۀ واقعی به فعالیت بپردازند. این فرآیند سبب می‌شود علاوه بر افزایش توانمندی و قابلیت‌های مستعدان‌برتر با آموزش‌های غیرمستقیم و ارتقاء آمادگی آنان برای حضور فعال در بخش‌های مختلف جامعه، نیازهای واقعی کشور نیز در قالب هسته‌های پژوهشی طرح شهید احمدی‌روشن تا حد بالایی رفع شوند.

وی یادآور شد: تاکنون سه دوره از این طرح برگزار شده و بنیاد ملی نخبگان نیز در این مدت بسیاری از مقررات و ریزه‌کاری‌های اجرایی آن را مورد بررسی و اصلاح قرار داده است. 

سالاریه اضافه کرد: در دورۀ چهارم این طرح، بنیاد ملی نخبگان بنا دارد با همکاری صنایع و مجموعه‌های زبدۀ تحقیقاتی، صنعتی، فرهنگی و اجتماعی در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری کند.

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان به عنوان یکی از بخش‌های پیشگام در حوزۀ تحقیقات در زمینۀ معادن مطرح است که امید است امضاء تفاهم‌نامۀ همکاری بنیاد ملی نخبگان با این شرکت سبب شود بخش بزرگ تحقیقاتی این شرکت به هسته‌های پژوهشی حاضر در طرح شهید احمدی‌روشن متصل شوند تا ضمن تربیت نیروی‌انسانی متخصص و کاربلد، کشور نیز بتواند برخی از نیازهای خود را در این حوزه‌ها رفع کند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست تفاهم‌نامۀ همکاری بین بنیاد ملی نخبگان و شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان با حضور محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان و صفوی؛ رئیس شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان به امضاء رسید.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/09/12
کد : 98722
تعداد بازدید: 444

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601