رئیس بنیاد نخبگان البرز مطرح کرد:
ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزۀ ایده‌پردازی و خلاقیت

نبییونی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزۀ ایده‌پردازی، بر ضرورت استفاده از امکانات موجود برای رونق‌دهی این فضا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ششمین جشنواره ایده‌های برتر استان البرز با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس دانشگاه علمی‌وکاربردی البرز و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزۀ پژوهش و فرهنگ‌سازی استان برگزار شد.

در این نشست، محمد نبییونی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان البرز با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزۀ ایده‌پردازی، بر ضرورت استفاده از همۀ امکانات برای رونق‌دهی بیشتر به جشنواره ایده‌های برتر تأکید کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 60 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، افزود: با توجه به پیشنهاد اعضای کمیته و به منظور رعایت عدالت برای تمامی ذی‌نفعان و متقاضیانی که در هفتۀ گذشته نتوانستند ایده‌های خود را به دبیرخانه ارسال کنند، مهلت ارسال ایده‌ها تا پایان روز جمعه 8 آذر ماه تمدید شد.

نبییونی اظهار داشت: با توجه به ماهیت رشته فنی و مهندسی، حدود 80 درصد ایده‌های دریافت شده مربوط به این گروه بود و بعد از آن به ترتیب گروه رشته‌های کشاورزی و منابع‌طبیعی، علوم‌پزشکی، علوم‌پایه و علوم‌انسانی قرار دارند.

در این نشست همچنین عنوان شد: در حوزۀ دانش‌آموزی تاکنون تعداد 173 ایده از دانش‌آموزان به آموزش‌وپرورش استان البرز ارسال شده و مقرر است با بروزرسانی فرم‌های ایده‌های دانش‌آموزان، نتایج نهایی داوری ایده‌های دانش‌آموزی برای ارزیابی نهایی به دبیرخانه ارسال شوند.

تاریخ انتشار : 1398/09/09
کد : 98691
تعداد بازدید: 678