سه شنبه 30 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی:
رصد و حل چالش‌های توسعه، از رسالت‌های نخبگان است

پورعیسی با اشاره به نقش مهم نخبگان در توسعۀ بومی، گفت: جامعۀ نخبگانی باید با رصد مسائل استان، شاخص‌های مهم و محورهای محرک استان را احصا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای همکاری و هم‌افزایی‌های مشترک در راستای حمایت بیشتر از اجتماع‌نخبگانی، نشست مشترک بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با هدف بررسی چالش‌ها و نیازهای مستعدان‌ بومی برگزار شد.

در این نشست، پورعیسی؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی، گفت: باید برش استانی برنامه ششم توسعه را بر اساس سند آمایش استان تهیه شود تا دستگاه‌های بومی در راستای توسعه استان و مدیریت داخل استان گام بردارند
.

وی افزود: عمران توسعه، محرک‌های اقتصادی، افزایش سطح معیشتی مردم، مباحث امنیتی، مباحث فرهنگی و اجتماعی، از مهمترین محورهای محرک‌های استان است.

پورعیسی با اشاره به نقش مهم نخبگان در توسعۀ استان، ادامه داد: جامعۀ نخبگانی باید با رصد مسائل استان، شاخص‌های مهم و محورهای محرک استان را که باید پررنگ‌تر دیده شود احصا کرده و در کارگروه‌های مختلف استان نقش اثرگذاری داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: سیستم اداری و مدیریتی باید به شکلی باشد که برای اجرایی‌سازی نظرات و ایده‌های نخبگان محدودیتی وجود نداشته باشد و ابزار لازم نیز با همکاری‌های بین‌دستگاهی برای عملیاتی‌شده این ایده‌های فراهم شود.

وی یادآور شد: نخبگان و سرآمدان استان می‌توانند برای اثرگذاری بیشتر در مسیر رفع نیازها و مشکلات موجود، به عنوان مجری طرح در طرح‌های پژوهشی حضور پیدا کنند.

تاریخ انتشار : 1398/09/06
کد : 98688
تعداد بازدید: 587

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601