سه شنبه 30 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پدر سم‌شناسی ایران در مراسم پنجمین دوره اعطای جایزۀ علامه طباطبایی(ره) و اولین دورۀ جایزۀ آئین‌نامه‌های ادبی و قرآنی بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:
لزوم توجه نخبگان و دانشگاهیان به نیازهای واقعی کشور

بلالی‌مود با اشاره به لزوم خدمت‌رسانی به جامعۀ بومی و تلاش برای رفع نیازهای واقعی کشور، گفت: ادب، نظم، سختکوشی و متانت از مهمترین عوامل برای نخبه‌پروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم پنجمین دوره اعطای جایزۀ مرحوم علامه طباطبایی (ره) و اولین دورۀ اعطای جایزۀ برگزیدگان آئین‌نامه‌های ادبی و قرآنی بنیاد ملی نخبگان با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان، قائم‌مقام و معاونان و مشاوران بنیاد ملی نخبگان و جمعی از نخبگان و مفاخر کشور برگزار شد.

در این مراسم، مهدی بلالی‌مود؛ پدر سم‌شناسی ایران با اشاره به لزوم خدمت‌رسانی به جامعۀ بومی و تلاش برای رفع نیازهای واقعی کشور، گفت: ادب، نظم، سختکوشی و متانت از مهمترین عوامل برای نخبه‌پروری است.

وی افزود: تلاش مستمر فرد در یادگیری و علاقمندی به حوزه کاری، از دیگر عوامل مهم در ثبات قدم در مسیر نخبگی است.

بلالی‌مود در ادامه با اشاره به مسیر طی شدۀ خود در حوزه‌های تخصصی، ادامه داد: خانواده‌محوری یکی از مهمترین ارکان توسعۀ فردی و رسیدن به جایگاه برتر در حوزه‌های علمی است.

پدر سم‌شناسی ایران با اشاره به لزوم توجه نخبگان و دانشگاهیان به نیازهای واقعی کشور، یادآور شد: با توجه به جنگ‌تحمیلی و استفاده رژیم بعث از سلاح شیمیایی، نیاز مبرمی به تخصص‌های مرتبط با سم‌شناسی و شیمی وجود داشت، تحصیل و تدریس در خارج از کشور را رها کردم و برای خدمت‌رسانی به جانبازان کشور و رفع یکی از نیازهای داخلی، به کشور بازگشتم تا توفیق خدمت‌رسانی داشته ‌باشم.

برگزیدۀ جایزۀ علامه طباطبایی تصریح کرد: در مواردی که کشور نیاز واقعی به تخصص و یا مهارتی دارد، نخبگان و متخصصان باید داشته‌های خود را روی آن نیازها متمرکز کنند.

لازم به ذکر است، محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام ‌بنیاد ملی نخبگان، آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان ‌بنیاد ملی نخبگان، حسین شجاعی؛ معاون مستعدان‌بنیاد ملی نخبگان، احسان چیت‌ساز؛ معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان و سعید سهراب‌پور؛ مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان از حاضران در این مراسم بودند.

تاریخ انتشار : 1398/08/29
کد : 98646
تعداد بازدید: 774

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601