پنج شنبه 8 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان گلستان مطرح کرد:
لزوم استفاده از الگوها کارآمد و موفق در ارتباط صنعت و دانشگاه

خزاعیان گفت: برای ایجاد ارتباط نظام‌مند صنعت و دانشگاه باید از الگوها و شیوه‌های کارآمد و موفق که تمامی مؤلفه‌های مؤثر را در نظر گرفته‌اند، استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرایی‌سازی بند 12 سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام‌معظم‌رهبری و با هدف برنامه‌ریزی جهت توسعه صنایع و ایجاد ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، ششمین جلسه کمیته توسعه و سرمایه‌گذاری ذیل شورای راهبردی جمعیت استان گلستان و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو، در محل بنیاد نخبگان استان برگزار شد.


در این نشست، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان گلستان ضمن اشاره به اهمیت ارتباط نخبگان و دانشگاهیان با بخش‌های مختلف صنعت، گفت: ارتباط صنعت با نخبگان و دانشگاه می‌تواند علاوه بر تسریع پیشرفت و توسعه صنایع، مطالعات و پژوهش‌ها را نیز کاربردی و هدفمند سازد و زمینه ایجاد ظرفیت‌های جدید را نیز در استان فراهم کند.

وی افزود: برای ایجاد این ارتباط باید از الگوها و شیوه‌های کارآمد و موفق که تمامی مؤلفه‌های مؤثر را در نظر گرفته‌اند، استفاده و از سوی دیگر زیرساخت‌های لازم جهت اجرایی‌شدن طرح‌های ارائه‌شده در این حوزه را فراهم کرد.

 خزاعیان در پایان اظهار داشت: در دستگاه‌های مختلف طرح‌هایی در خصوص ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه در دست اقدام است که باید برای افزایش تأثیرگذاری، این برنامه‌ها برای گروه‌های هدف تبیین و با استفاده از آراء نخبگان آسیب‌شناسی شود.


در ادامه این جلسه، دیدگاه‌ها و پیشنهادات مختلف ارائه و بر استفاده از آراء نخبگان در قالب یک نشست تخصصی برای شکل‌گیری و ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه تأکید شد.

تاریخ انتشار : 1398/08/28
کد : 98627
تعداد بازدید: 179

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601