رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی:
جذب منابع پایدار، لازمۀ گسترش فرهنگ نخبگانی است

احمدی‌زاده گفت: جذب منابع پایدار و افزایش قدرت رقابت‌پذیری لازمۀ گسترش فضای نخبگانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در گردهمایی سند چشم‌انداز شهر بیرجند که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر بیرجند، مسئولان، نخبگان و سرآمدان برگزار شد، گفت: بیرجند از قدیم مرکز پرورش پدران علم بوده و 7 پدر علم از این خطه به جامعه علمی کشور و جهان معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به لزوم حمایت بیشتر از اجتماع نخبگانی، افزود: فراهم‌آوردن تسهیلات و زیرساخت‌هایی برای ایجاد شهری پر از نشاط با حفظ ارزش‌های انقلابی و دینی، ایجاد برنامه‌های صحیح و دقیق برای هدایت و حمایت خانواده‎‌ها به عنوان مهمترین رکن جامعه، از مهمترین خواسته‌های جامعۀ نخبگانی استان است.

احمدی‌زاده ادامه داد: توجه به وجود مشاهیر و پدران علم، معرفی آنان در سطح کشور، جذب منابع پایدار و افزایش قدرت رقابت‌پذیری و همچنین راه‌اندازی شورای پژوهش شورای شهر بیرجند و استفاده از نظرات نخبگان، از دیگر درخواست‌های نخبگان استان است.

جاوید؛ شهردار بیرجند نیز در این گردهمایی گفت: برنامه‌ریزی راهبردی توسعۀ شهر زمینه مناسبی برای تحقق حقوق شهروندی است و در سند چشم‌انداز شهر بیرجند چکیده نظرات مردم خاصه نخبگان و صاحب‌نظران چه به صورت جلسات تخصصی و چه پرسشنامه‌ای استفاده می‌شود.

ابراهیم تقی‌زاده؛ رئیس شورای‌اسلامی‌شهر بیرجند نیز با اشاره به ایجاد مرکز پژوهش‌های شورای‌اسلامی‌شهر بیرجند، گفت: رویکرد نخبه‌گرایی و توجه به دانشگاه و جامعۀ علمی از مهمترین ارکان فعالیت‌های این مرکز ذیل شورای‌اسلامی‌شهر است.

تاریخ انتشار : 1398/08/22
کد : 98596
تعداد بازدید: 864