سه شنبه 14 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با کمک شبکه فن‌بازار ملی ایران/
«لیزینگ» به کمک فروش شرکت‌های دانش‌بنیان آمد

فن بازار ملی ایران برای کمک به حل مشکل فروش شرکت‌های خلاق و دانش بنیان ایجاد شده است، کمک به اجرای طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور»، توسط این مرکز ،گامی مثبت در جهت تقویت بازاهای فروش شرکت‌های فناور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با هدف کمک به توسعه بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان، در دستور کار فن بازار ملی ایران قرار گرفته است. صندوق نوآوری و شکوفایی، پشتیبانی مالی این طرح را بر عهده گرفته است و صندوق‌های نوآوری، همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توانند از محل اعتبارات این طرح با ارزیابی شرکت‌ها تا سقف 5 میلیارد ریال، تسهیلات ارائه دهند.

شرکت‌های دانش بنیان و فناور مورد تایید فن بازار ملی ایران می توانند از تسهیلات این طرح استفاده کنند.

میلاد صدرخانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران در این باره می گوید: محصولی که برای استفاده از این تسهیلات کاندید شده است، باید «فناور» باشد و  تمامی کالاها اعم از سرمایه ای، سفارشی و واسطه ای می توانند در صورت دارا بودن شرایط از این تسهیلات استفاده کنند. در مورد کالاهای مانند نرم افزار، این محصولات باید تخصصی باشند و نرم افزارهای عمومی شامل این تسهیلات نمی شوند.

محصولات دارای مجوز

شرکت‌های که متقاضی استفاده از این خدمت هستند، باید محصولات دارای «مجوز فناور» از شبکه ملی فن بازار ایران را کاندید استفاده از این تسهیلات کنند.

ضمانت محصول و امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات، برخی دیگر از شرایطی است که محصول مورد نظر باید دارا باشد. همچنین از بانک مرکزی برای ورشسکته نبودن شرکت استعلام صورت می گیرد. البته خریدار این محصول نمی تواند نهاد دولتی یا نهادهای عمومی باشند.

شرکت‌های واجد شرایط و خریداران محصولات این شرکت‌ها، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به  نشانی اینترنتی فن بازار ملی ایران به آدرس:  www.techmart.  مراجعه کنند.

گفتنی است شبكه فن‌بازار ملي ايران به‌عنوان مرجع اطلاعات فناوري كشور، با هدف رفع نيازهاي اطلاعاتي افرادي كه با مقوله تجاري‌سازي دانش فني و مبادلة آن سروكار دارند و نيز كمك به رفع مشكلات تجاري‌سازي نوآوري‌ها تأسيس شده است.

تاریخ انتشار : 1398/08/21
کد : 98585
تعداد بازدید: 328

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601