سه شنبه 1 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در اردبیل:
مراسم نکوداشت استاد برجستۀ علوم‌پزشکی برگزار شد

مراسم نکوداشت محمد برزگر جلالی؛ استاد برجستۀ علوم‌پزشکی کشور در اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این مراسم، آیت‌الله سیدحسن عاملی؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان اردبیل و امام جمعه شهر اردبیل با بیان اینکه ایران قرن‌ها قبل در دنیا از عظمت و تمدن بی‌نظیر برخوردار بوده است، گفت: الگوسازی از مفاخر و نخبگان بومی یکی از راه‌های حفظ تمدن، شکوه و هیبت کشورمان است.

وی افزود: در چند قرن گذشته، ایران به واسطه بی‌لیاقتی حاکمان، عظمت و شکوه خود را به تدریج از دست داد به‌گونه‌ای که باوجود سرآمد بودن ایران در پرورش پزشکان و دانشمندان، در دوره حکومت پهلوی شاهد حضور پزشکان جنوب‌شرق آسیا برای طبابت در شهرهای مختلف کشور بود.

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان اردبیل از دکتر محمد برزگر جلالی به عنوان پزشک و دانشمند فرهیخته یاد کرد که به خاطر برخورداری از تقوای الهی و موازین انسانی نه‌تنها در علم پزشکی بلکه در دیگر علوم و ادبیات نیز از تبحر فراوان برخوردار است.

ضیا؛ رییس انجمن داروسازان کشور نیز در این مراسم گفت: علم داروسازی در ایران در نیم‌قرن گذشته با تلاش و از خود گذشتگی انسان‌هایی مانند دکتر برزگر جلالی‌، با شتاب راه رشد و پیشرفت را پیموده است بطوریکه یافته‌های دانشمندان داروساز ایرانی حتی در جامعه‌های تخصصی بین‌المللی نیز صاحب‌نظر هستند.

محمد برزگر جلالی در سال 1324 در اردبیل دیده به جهان گشود و پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران با رتبه نخست پذیرفته شد.

وی سال‌ها به عنوان یک محقق و شخصیت علمی در زمینه علم داروسازی در نقاط مختلف کشور خدمت کرده و علاوه بر ایران در کشورهای مختلف دنیا دانشمندی شناخته شده است.

تاریخ انتشار : 1398/08/20
کد : 98577
تعداد بازدید: 348

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601