پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس‌شورای‌اسلامی مطرح کرد:
اهتمام به تربیت نیروی‌انسانی متخصص و نخبه یعنی ایرانی همیشه آباد

باباحیدری گفت: اگر ایرانی همیشه آباد و پیروز بخواهیم باید نسبت بهتربیت نیروی‌انسانی متخصص و نخبه اهتمام بیشتری وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ترویج فرهنگ وقف علمی در جامعه و با هدف تقدیر و قدرشناسی از دانش‌آموزان مستعد، جایزه امام صادق علیه‌السلام به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار استان چهارمحال‌و‌بختیاری با همکاری بنیاد نخبگان استان و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال‌وبختیاری اعطاء می‌شود.

در مراسم رونمایی از این جایزه که با حضور استاندار چهارمحال‌وبختیاری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس‌شورای‌اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری و رئیس اداره‌کل حوزۀ وقف و امور خیریه برگزار شد، علی کاظمی باباحیدری؛ عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس‌شورای‌اسلامی با تأکید بر مدیریت وقف در تأمین نیازهای ضروری جامعه اظهار داشت: توسعه علم و دانش یکی از نیازهای اولویت‌دار امروز است.

وی افزود: اگر ایرانی همیشه آباد و پیروز بخواهیم باید نسبت بهتربیت نیروی‌انسانی متخصص و نخبه اهتمام بیشتری وجود داشته باشد و وقف یکی از ظرفیت‌های قابل توجه در این عرصه به شمار می‌رود.

کاظمی باباحیدر خاطرنشان کرد: در برخی برهه‌های زمانی نظیر امروز به سفارش بسیاری از بزرگان وقف علمی نسبت به احداث مسجد در اولویت قرار می‌گیرد که انتظار می‌رود واقفان به این توصیه‌های بزرگان توجه داشته باشند.

در بخش دیگری از این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن امیری؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال‌و‌بختیاری ضمن ارائه گزارشی در خصوص موقوفات استان، گفت: متأسفانه توجه به دانشگاه‌ها در حوزه وقف علمی بسیار کم است درحالیکه ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه می‌تواند اثرات مثبتی در توسعۀپایدار و نخبه‌پروری داشته باشد.

مدیرکل اوقاف‌ و امور خیریه چهارمحال‌و‌بختیاری، تصریح کرد: امروز شعار «همه واقف هستند» نمود عینی در جامعه پیدا کرده است و برای مشارکت بیشتر مردم و هدایت نیت‌های آنان به سمت نیازهای روز به تبلیغات گسترده‌تری نیاز است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیری با اشاره به اینکه وقف می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کند، افزود: باید موقوفات براساس نیاز واقعی جامعه باشد. امروز وقف علمی در راستایی حمایت نخبگان می‌تواند اشتغال پایدار در جامعه ایجاد کند که به همین منظور اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با همکاری بنیاد نخبگان استان در راستای اشاعه فرهنگ وقف علمی جلسات متعددی را برگزار کرده است و به نتایج خوبی از جمله راه‌اندازی دبیر خانه وقف علم و فناوری، تعریف جوایز علمی و در آینده تأسیس مجمع خیرین نخبه‌پرور استان رسیده است..

لازم به ذکر است، در این مراسم ضمن رونمایی از جایزه امام صادق علیه‌السلام از دانش‌آموزان مستعد مناطق کم‌برخوردار استان و از خیرین و واقفان استان چهارمحال‌و‌بختیاری با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

تاریخ انتشار : 1398/08/19
کد : 88588
تعداد بازدید: 355

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601