با حمایت بنیاد ملی نخبگان/
تبریز به کانون بازی‌سازی شمال غرب تبدیل می‌شود

شهر تبریز چند سالی است که به یکی از قطب‌های اصلی بازی‌سازی در کشور تبدیل شده است. در این راستا این شهر، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان، میزبان دومین همایش بازی سازی مازالاخ خواهد بود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این همایش که در مرکز نوآوری دانشگاه تبریز برگزار می شود قصد دارد تا با اجرای برنامه های متعدد تحرک بیشتری در زیست بوم بازی سازی شمال غرب کشور ایجاد کند.

رخداد مازالاخ که به منظور توسعه زیست بوم حوزه دیجیتال و بازی های واقعیت مجازی در روزهای 22 و 23 آبان ماه سال جاری بر گزار می شود، سعی دارد تا کارآفرینی در حوزه بازی سازی را تقویت کند.

کارگاه طراحی بازی در محیط مجازی همراه با تجربه عملی توسعه بازی در هدست، بخشی از برنامه های است که در این رویداد اجرا می شود.
همچنین برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی نظیر کارگاه آموزش STEAM VR بخش دیگری از این رخداد فرهنگی است.

ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی بر توسعه کار آفرینی از طریق بازارهای مدرنی مانند بازی سازی تاکید دارد و با حمایت از رخدادهای منطقه ای مانند مازالاخ، سعی دارد تا استارتاپ‌های این حوزه را نسبت به فعالیت بیشتر تشویق کند.

کلیه علاقه مندان، دانشجویان، صاحبان فکر و ایده و کارآفرینان عرصه بازی سازی برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس سایت بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی و یا ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1398/08/13
کد : 88560
تعداد بازدید: 1242