دوشنبه 5 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان:
زیست‌بوم کارآفرینی بستر تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است

سعادت با اشاره به اهمیت ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان تنها در سایۀ شکل‌گیری زیست‌بوم کارآفرینی تحقق یافتنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌افزایی و هماهنگی اجرای طرح شهید احمدی‌روشن با حضور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، رئیس پارک علم‌وفناوری استان،رئیس پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه، رؤسای بنیادهای نخبگان استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی و جمعی از اساتید دانشگاه‌های دو استان برگزار شد.

در این جلسه، محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان پس از ارائه خلاصه‌ای از سیاست‌ها و فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان و تعاریف مستعد برتر، سرآمد و نخبه از دیدگاه سند راهبردی کشور در امور نخبگان، شاخصه‌های انتخاب اساتید خبره تشریح کرد.

وی با بیان اینکه رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند ایجاد زیست‌بوم مناسب منطقه‌ای است، ادامه داد: مهمترین عنصر ایجاد این زیست بوم در جامعه، نیروی متخصص تربیت‌شده است؛ اجرای طرح احمدی‌روشن نیز بر همین مبنا یعنی تربیت نیروی‌متخصص از میان استعدادهای‌برتر و با کمک اساتید خبره است.

سعادت در پایان آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد در قالب حل یک مسئله واقعی، شاگردپروری، هدایت و جهت‌دهی فعالیت‌های نخبگانی به سمت حوزه‌های مورد نیاز کشور و افزایش روحیه خودباوری را از اهداف این طرح دانست و خاطرنشان کرد: نتایج ارزیابی سه دوره قبل نشان از موفقیت بالای این طرح در توانمندسازی و جلب مشارکت اساتید خبره و مستعدان‌برتر دارد به طوریکه بیش از 90 درصد افراد همکار در دوره‌های قبل، برای ادامۀ همکاری در این دوره نیز ابراز تمایل کرده‌اند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، جلسۀ پرسش و پاسخ با حضور اساتید خبره دانشگاهی برگزار شد.تاریخ انتشار : 1398/08/13
کد : 88558
تعداد بازدید: 606

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601