سه شنبه 24 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار چهارمحال‌وبختیاری:
وقف علمی؛ زمینه‌ساز تعالی اجتماعی است

عباسی گفت: فرهنگ متعالی وقف مصداق بارز احسان ماندگار، صدق در عمل به خیر و تلاش برای کم کردن دردهای همنوعان و تعالی اجتماعی و اقتصادی جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اقبال عباسی؛ استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره لزوم جهت‌دهی موقوفات و نیات خیر مردم به سمت حوزه‌های نخبگانی و علم‌ و فناوری، گفت: امروزه نیازهای فراوانی در کشور وجود دارد که جهت‌دهی ظرفیت‌های موجود در حوزۀ وقف، می‌تواند آنها را رفع کند؛ البته این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی افزود: فرهنگ متعالی وقف مصداق بارز احسان ماندگار، صدق در عمل به خیر و تلاش برای کم کردن دردهای همنوعان و تعالی اجتماعی و اقتصادی جامعه است.

عباسی، ترویج فرهنگ وقف را یکی از الزامات تحقق تمدن اسلامی دانست و ادامه داد: وقف نه‌تنها از نظر اقتصادی برای جامعه اسلامی بسیار مهم و اثرگذار است بلکه یک سرمایه اجتماعی به شمار می‌رود که از این قابلیت در راستای اعتلاء و آبادانی ایران اسلامی می‌توان به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری کرد.

استاندار چهارمحال‌وبختیاری تصریح کرد: وقف با توجه به نیاز امروز جامعه و منافع عمومی می‌تواند در عرصه‌های متعددی از جمله پزشکی، علم و فناوری، کمک به ساخت مسکن محرومان، ازدواج جوانان و کارآفرینی تعریف و ترویج شود.

وی در پایان اشتغالزایی را از نیازهای اولویت‌دار امروز کشور دانست و اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی و کمک به معیشت افراد نیاز است تا وقف‌هایی با نیت اشتغال جوانان شکل گیرد.

تاریخ انتشار : 1398/08/12
کد : 88549
تعداد بازدید: 315

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601