برگزاری نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان لرستان

نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان لرستان با حضور جمعی از اعضای هیئت‌علمی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای افزایش ارتباط دانشگاه‌ها با بنیاد نخبگان استان و زمینه‌سازی برای تعامل و همکاری بیشتر این دو نهاد و همچنین اشتراک ظرفیت‌های طرفین برای پیشبرد اهداف کشور در حوزۀ نخبگان، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر دانشگاه آیت‌الله بروجردی با حضور رئیس بنیاد نخبگان لرستان، رئیس و معاونان دانشگاه و جمعی از اعضای هیئت‌علمی برگزار شد.

در این نشست، حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان، به بیان سهم استان خاصه دانشگاه آیت‌الله بروجردی در بهره‌مندی از تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان، در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها و استان‌ها اشاره کرد و گفت: تأکید بر تنوع استعدادهای دانشجویی در مقابل رویکرد یکسان‌نگری، یکی از رویکردهای اصلی بنیاد ملی نخبگان است.

وی در ادامه به تشریح آئین‌نامه‌ها و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری پرداخت و با اشاره به ضرورت نهادینه‌شدن مفاهیم نخبگانی در دانشگاه‌ها، به تبیین تفاوت‌های نخبه و مستعدبرتر پرداخت.

حسن مروتی؛ رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی نیز ضمن تأکید بر لزوم هم‌افزایی بیشتر جامعۀ دانشگاهی و بنیاد نخبگان استان، آشنایی و ارتباط مستقیم دانشگاهیان با سیاست‌های بنیاد ملی نخبگان را مهمترین هدف برپایی این نشست دانست.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست جلسۀ پرسش و پاسخ پیرامون آئین‌نامه‌ها، سیاست‌ها و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان در رده‌های دانشجویی برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1398/08/06
کد : 88530
تعداد بازدید: 970