چهارشنبه 25 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کارگاه فلسفه زندگی و خانواده مطرح شد:
انسان توانمند درصدد پاسخگویی به احساس نیاز دیگران است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واعظ موسوی گفت: انسان توانمند و توانگر واقعی کسی است که نه‌تنها احساس نیاز نمی‌کند بلکه درصدد پاسخگویی به احساس نیاز دیگران نیز هست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای رشد همه‌جانبه شخصیت مستعدان‌برتر و مهارت‌آموزی به آنان در زندگی مشترک، کارگاه فلسفه زندگی و خانواده خوشبخت به همت بنیاد نخبگان استان زنجان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی واعظ موسوی؛ مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فلسفه زندگی از امور مهم انسان‌شناسی و یکی از اساسی‌ترین موضوعات زندگی انسان است، گفت: اگر انسان نتواند تشخیص دهد که هدف از زندگی چیست، زندگی را بی‌معنی خواهد یافت.

وی افزود: احساس بی‌نیازی همراه با احساس رضایت از زندگی، سنگ زیرین رشد شخصیت انسان است.  

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واعظ موسوی در ادامه به مباحث مرتبط با خانواده خوشبخت پرداخت و ادامه داد: نگاه جوانان در ازدواج باید مبتنی بر واقعیت باشد نه ایده‌آل‌ها؛ وجود چالش‌ها در زندگی مشترک امری بدیهی است که با تقویت آستانه تحمل و افزایش سعه صدر قابل رفع است و اگر زوجین قبول داشته باشند که آدمها مختلف هستند و ترکیب و عادات زندگی متفاوتی دارند، به جای تلاش برای تغییر دیگران که کاری بسیار طاقت فرسا و عملاً ناشدنی است، باید خود را تغییر دهند.

مدرس کارگاه یادآور شد: انسان توانمند و توانگر واقعی کسی است که نه‌تنها احساس نیاز نمی‌کند بلکه درصدد پاسخگویی به احساس نیاز دیگران نیز هست.

 وی با بیان اینکه برای ازدواج و ادامه زندگی مشترک ملاکهای ازدواج مطرح نیستند بلکه توجه به خط قرمزها ضروری است، یادآور شد: مهمترین خط قرمزی که باید به آن توجه کرد کمال‎‎گرایی و مطلق‌گرایی در نگاه به همسر و زندگی مشترک است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واعظ موسوی در پایان تأکید کرد: جوانان باید توجه داشته باشند که زندگی همیشه شیرین نیست؛ بلکه گاهی شور و گاهی ترش است که انسان باید آن را تحمل کند.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/29
کد : 88495
تعداد بازدید: 291

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601