با هدف تعمیق باورهای دینی/
«مرهم عزیز» ویژه مستعدان‌برتر به صحنه رفت

نمایش «مرهم عزیز» به همت بنیاد نخبگان استان مازندران ویژه مستعدان برتر به صحنه رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور استفاده از ظرفیت تأتر استان برای آگاهی‌بخشی اجتماعات نخبگانی در زمینة تاریخی، اسلامی و مبارزات عدالتخواهانه علما و بزرگان دینی و شاگردان آنان در طول زمان، نمایش تأتر با عنوان «مرهم عزیز» به همت بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار شد.

تئاتر «مرهم عزیز» به داستان قوام‌الدین درگزینی از وزرای دورة سلجوقیان می‌پردازد. درگزینی که به بی‌رحمی و خونریزی مشهور بود، در زمان وزارتش دستور قتل بسیاری از علما و بزرگان دینی را صادر کرد. به دار کشیدن عین‌القضات همدانی؛ اعلم علمای وقت، فقیه و مفسر قرآن در جلوی مدرسه‌اش، ظلم و شکنجة شاگردانِ قاضی القضات و تلاش‌های بی وقفة درگزینی برای شناسایی، جمع‌آوری، اختفا و منهدم کردن اسناد، جزوات و مدارک دینی و اسلامی به منظور جلوگیری از نشر و توسعة آثار دینی، از موارد مهمی بود که در این نمایش به آنها پرداخته شده بود.

لازم به ذکر است، این برنامه با هدف تعمیق‌بخشی، اثرگذاری و درک بیشتر از نقش مبارزات عدالت‌خواهانه علمای دینی در سرنگونی حکومت‌های استبدادی با همکاری اداره‌کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1398/07/28
کد : 88485
تعداد بازدید: 691