چهارشنبه 30 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حضور همکاران طرح شهید احمدی‌روشن/
کارگاه آموزشی «تجاری‌سازی» در تهران برگزار شد

کارگاه آموزشی «تجاری‌سازی» با حضور همکاران طرح شهید احمدی‌روشن در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توانمندسازی و مهارت‌آموزی مستعدان‌ همکاری در طرح شهید احمدی‌روشن و مستعدان‌برتر، کارگاه آموزشی «تجاری‌سازی» به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در بخش اول کارگاه مقدمه‌ای از کسب‌وکار و کارآفرینی ارائه شد و همچنین مدل‌های شخصیتی فروشندگان و تولیدکنندگان مورد بحث قرار گرفت.

در ادامه در رابطه با محصولات مختلف و سطح فناورانه محصولات High-tech و نحوه ارائه آن در بازار نمونه‌هایی بیان شد و نحوه ورود هریک از این محصولات در بازار بررسی شد.

در بخش دوم، بوم کسب‌وکار ارائه و از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا تیم‌های 3-4 نفره را تشکیل دهند و به انتخاب خود یک ایده یا محصول را مدل‌سازی کنند. سپس بخش‌های مختلف بوم کسب‌و‌کار شامل شناسایی مسئله، راه‌حل‌ها، ارزش پیشنهادی محصول، مشتریان محصول، آموزش داده شد.

در پایان این بخش از تیم‌ها خواسته شد تا بوم ها را با توجه به ایده و محصول خود، تکمیل کنند.

در بخش سوم بوم تجاری‌سازی کسب‌وکار طراحی و ارائه شد. در این بخش، شرکت‌کنندگان پس از یادگیری اصول اولیه تیم‌سازی و مدل‌سازی کسب‌وکار، با اصول تجاری‌سازی کسب‌وکار آشنا شدند.

همچنین روش‌های توسعه بازار و ایجاد تمایز در محصول و بازار در کنار روش‌های کسب درآمد و چگونگی توسعه روش‌های درآمدی مورد بررسی قرار گرفت و به مواردی همچون اصول فرانچایزینگ، Joint Venture اشاره شد.

لازم به ذکر است، در این کارگاه دو بوم برای هریک از تیم‌ها حاصل و برای محصولات متفاوت تکمیل شد و مقرر شد تیم‌ها ضمن ارتباط مداوم با یکدیگر، در جلسه‌ای با حضور سرمایه‌گذاران ایده خود را ارائه دهند.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/24
کد : 88476
تعداد بازدید: 292

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601