پنج شنبه 21 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان مطرح کرد:
لزوم ایجاد ظرفیت فرهنگی برای یاری مستعدان‌برتر در مسیر نخبگی

خزاعیان گفت: جامعه باید ظرفیت فرهنگی لارم را ایجاد کند تا بتواند مستعدان‌برتر را در مسیر نخبگی یاری کرده و به مرحله نخبگی و خدمت به جامعه برساند و در واقع مطالبه جامعه، نخبه‌پروری باشد و بر شایسته‌سالاری و نخبه‌گماری اصرار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان در مراسم نکوداشت دکتر جعفر ارشاد؛ محقق برجسته و استاد سرآمد گیاه‌پزشکی کشور با تأکید بر اهمیت تکریم و الگوسازی از سرآمدان و نخبگان، گفت: ارتقاء منزلت اجتماعی، مرجعیت علمی نخبگان و ارائه مهارت‌های حرفه‌ای آنان به استعدادهای برتر از جمله اهداف برنامه‌های نکوداشت نخبگان و سرآمدان است.

خزاعیان ضمن اشاره به آثار ارزنده دکتر ارشاد و نقش وی در نخبه‌پروری، افزود: این آثار و نتایج نشان دهنده وجود ویژگی‌های ارزشمندی چون خود اتکایی، اراده، صداقت، خوش‌بینی، علاقه وصبر در این شخصیت برجستۀ علمی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با بیان اینکه نخبگان، جامعه و مسئولان سه ضلع تحقق نظام نخبگانی هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه استعداد ذاتی نخبگان یک نعمت الهی و تعهدآور است، انتظار از نخبگان این است که مهارت‌های خود را در کنار استعدادهای ذاتی در راستای خدمت به جامعه ارتقاء دهند.

وی یادآور شد: مسیر نخبگی از شناسایی و حمایت مستعدان‌برتر آغاز و به مرحله جذب و بکارگیری نخبگان ختم می‌شود؛ در این بین، جامعه باید ظرفیت فرهنگی را ایجاد کند تا بتواند مستعدان‌برتر را در مسیر نخبگی یاری کند و به مرحله نخبگی و خدمت به جامعه برسند و در واقع مطالبه جامعه نخبه‌پروری باشد و بر شایسته‌سالاری و نخبه‌گماری اصرار کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/24
کد : 88473
تعداد بازدید: 217

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601