شنبه 18 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در نشست «نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» مطرح شد:
لزوم امیدواری و تلاش مداوم در حرکت‌های علمی و پژوهشی

نشست «نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» به همت بنیاد نخبگان استان قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست «نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر این استان، در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این نشست، افشار؛ رئیس بنیاد نخبگان استان به ارائه نکاتی در خصوص اهداف برگزاری این قبیل جلسات پرداخت و بر ضرورت انتقال تجربیات نخبگان و مفاخر بومی به نسل جوان تأکید کرد.

در ادامه، فریدون عزیزی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی به ارائه مباحثی در زمینه ابعاد نظری و عملی بیانیه، ضرورت تداوم فعالیت‌ها و پیگیری‌های لازم در راستای تحقق بیانیۀ دوم انقلاب، توجه ویژه به مسئله علم و فناوری به عنوان سرفصل تأکیدات مقام‌معظم‌رهبری اشاره کرد.

وی لزوم تحول جدی برخی از حوزه‌ها مانند آموزش‌‍‌وپرورش، اصلاح مسائل فرهنگی جامعه و زمینه‌سازی برای اثرگذاری یافته‌های پژوهشی و تحقیقاتی در تصمیم‌سازی‌ها را از ملزومات تحقق اهداف این بیانیه دانست.

عزیز در بخش دیگری از این نشست، روند تأسیس و پیشرفت پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز را تشریح کرد و از آن به عنوان نمونه‌ای از حرکت مستمر در مسیر توسعۀ پایدار کشور نام برد و بر لزوم امیدواری و تلاش مداوم در کنار ایمان و اعتمادبه‌نفس در حرکت‌های علمی و پژوهشی تأکید کرد.

عزیزی پیشرفت در تربیت نیروی‌انسانی در حوزه علوم‌پزشکی را یکی دیگر از نشانه‌های حرکت علمی کشور برشمرد و توانمندسازی معلمان در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، نوآوری و خلاقیت و همچنین بکارگیری رسانه‌ها را از مهمترین اقدامات برای نهادینه‌کردن اهداف بیانیه گام دوم انقلاب دانست.

لازم به ذکر است، فریدون عزیزی؛ برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان، دانشمند برجسته حوزه پزشکی و رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی است.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/21
کد : 88451
تعداد بازدید: 293

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601