یکشنبه 18 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

12 هزار تجهیز و خدمات آزمایشگاهی در اختیار صنعتگران قرار گرفت

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با به اشتراک گذاشتن 12 هزار تجهیز و خدمات آزمایشگاهی، توانمندی‌های این حوزه را در اختیار صنعتگران، پژوهشگران و شرکت‌های خصوصی گذاشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری از بدو تشکیل به دنبال اشتراک گذاری خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی موجود در کشور بود. این کار به توسعه صنایع مختلف کشور نیز کمک می کند. شبکه سازی توانمندی های آزمایشگاهی کشور با حضور نزدیک به 550 مجموعه آزمایشگاهی در پژوهشگاه ها، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی از جمله اقدامات این شبکه است.

ارایه محصولات با کیفیت و رقابت در بازارهای ملی و بین المللی، نیازمند پژوهش و توسعه مستمر است و انجام این پژوهش ها، دسترسی به زیرساخت آزمایشگاهی مناسب به منظور آزمون ایده ها و مواد جدید و همچنین نمونه محصولات را نیاز دارد. ایجاد زیرساخت های آزمایشگاهی به صورت کامل و پیشرفته، گذشته از تحمیل هزینه های هنگفت به یک تولید کننده، در مواردی، زمان طلایی و فرصت دست یابی به بازار را از تولید کننده گرفته و بازار به دست سایر رقبا می‌افتد.

به همین دلیل یکی از اقدامات مهم این شبکه، استفاده از تمام توانمندی های موجود آزمایشگاهی در کشور برای استفاده در صنعت و پژوهش است. در واقع شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پلتفرم به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور  را دنبال می کند.

در این شبکه، خدمات آزمایشگاهی  متنوعی مانند «فنی و مهندسی مانند مکانیک، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن؛ حوزه محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی؛ حوزه های زیست فناوری و پزشکی مانند داروسازی، سلول های بنیادی، مهندسی بافت؛ حوزه های علوم شناختی و مغز، صنایع دستی، مواد غذایی و غیره، ارایه می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/07/21
کد : 88449
تعداد بازدید: 330

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601