پنج شنبه 3 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف آگاهی از مزیت‌های بومی صورت گرفت/
بازدید مستعدان‌برتر از مرکز ملی بررسی و تشخیص بیماری‌های میگو

برنامۀ بازدید مستعدان‌برتر از مرکز ملی بررسی و تشخیص بیماریهای میگو به همت بنیاد نخبگان استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای آشنایی بیشتر مستعدان‌برتر با چالش‌ها و مشکلات بخش‌های تولیدی و صنعتی و همچنین آگاهی از مزیت‌های بومی برای تولید ارزش‌افزوده، برنامۀ بازدید مستعدان‌برتر از مرکز ملی بررسی و تشخیص بیماریهای میگو به همت بنیاد نخبگان استا ن بوشهر برگزار شد.

در این بازدید پس از ارائه گزارش از فعالیت­‌های مرکز ملی بررسی و تشخیص بیماری­‌های میگو، از واحد تشخیص بیماری­های آبزیان، دام و طیور شامل بخش‌های آکواریوم، نمونه­‌برداری، سرولوژی، محیط کشت و استریلیزاسیون و نیز بخش مولکولی و PCR بازدید بعمل آمد.

مرکز ملی بررسی و تشخیص بیماری­های میگو در سال 1384 با هدف تشخیص و شناسایی بیماری­های آبزیان، دام و طیور آغاز به کار کرد. این مجموعه مستقر در شهر چغادک در استان بوشهر و دارای دو واحد تشخیص بیماری­های آبزیان، دام و طیور و نیز بخش مولکولی و PCR  است.

لازم به ذکر است، وسعت بخشیدن به دایره نخبگی و بهره‌گیری حداکثری از توان اجتماع نخبگانی، شبکه­سازی افراد و گروه‌ها در حوزه­های تخصصی، هم­افزایی و اشتراک دانش و اطلاعات و زمینه‌سازی برای اثرگذاری افراد نخبه و سرآمد، از مهمترین اهداف بازدیدهای تخصصی است.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/07/17
کد : 88432
تعداد بازدید: 159

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601