چهارشنبه 30 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

متخصص جراحی مغز و اعصاب عنوان کرد:
بنیاد می‌تواند مستعدان برتر را به افرادی اثرگذار و مسئولیت‌پذیر در کشو بدل کند

اعرابی گفت: بنیاد می‌تواند در قالب برنامه‌های متعدد، حس وطن‌دوستی مستعدان‌برتر را افزایش دهد و آنان را به افرادی اثرگذار و مسئولیت‌پذیر در کشور تبدیل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تکریم و الگوسازی از مفاخر بومی و سرآمدان استان به منظور پاسداشت خدمات ارزندۀ آنان، بنیاد نخبگان استان فارس از پروفسور بیژن اعرابی؛ متخصص جراحی مغز و اعصاب و همسر ایشان که به عنوان پرستار در دوران جنگ تحمیلی به درمان بسیاری از جانبازان پرداخته بود، تقدیر کرد.

در این مراسم، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ضمن تقدیر از فعالیت‌های علمی، اجرایی، آموزشی و درمانی پروفسور بیژن اعرابی و همسر ایشان به‌ویژه در درمان جانبازان جنگ‌تحمیلی، گفت: یکی از اهداف فرهنگی بنیاد ملی نخبگان ایجاد و افزایش روحیه تعلق به کشور در نخبگان و استعدادهای برتر کشور است که باعث می‌شود این افراد حتی اگر در خارج از مرزهای ایران در تلاش و فعالیت‌اند، باز هم خود را ملزم به خدمت‌رسانی به وطن بدانند.

وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد نخبگان در رده‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و دانش‌آموختگان، اظهار داشت: بنیاد نخبگان استان فارس به منظور تقویت فعالیت‌های خود، سازمانی مردم‌نهاد با عنوان «مجمع خیّران نخبه‌پرور» با هدف استفاده از توان خیّران و واقفان در جهت تربیت و حمایت از نیروی‌انسانی نخبه تشکیل و فعالیت‌های بسیاری نیز در این مجمع انجام داده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ادامه داد: شناسایی و حمایت از استعدادهای دانش‌آموزی در سطح شهرستان‌های استان، ارائه بورس تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان برگزیده و معرفی و اعطای جایزه‌هایی با نام بزرگان، از جمله فعالیت‌های این مجمع است.

در ابتدای این مراسم، بیژن اعرابی با اشاره به اهمیت وجود بنیاد ملی نخبگان و نقش آن در اعتلای فرهنگ و دانش کشور، گفت: این بنیاد می‌تواند در قالب برنامه‌های متعدد، حس وطن‌دوستی مستعدان‌برتر را افزایش دهد و آنان را به افرادی اثرگذار و مسئولیت‌پذیر در کشور تبدیل کند.

وی افزود: ارائه تسهیلات مالی و معنوی به نخبگان جامعه مانند گرنت‌ها و مشوق‌های مالی و اجتماعی نیز از مواردی است که اکثر کشورهای پیشرفته برای حفظ نخبگان و استعدادهای برتر خود در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعۀ بومی انجام می‌دهند.

در پایان این دیدار نیز با اهدای هدیه از پروفسور اعرابی و همسر ایشان تقدیر شد.

تاریخ انتشار : 1398/07/16
کد : 88425
تعداد بازدید: 266

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601