پنج شنبه 26 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان یزد مطرح کرد:
معرفی مفاخر بومی به جامعه لازمه نهادینه‌شدن فرهنگ نخبگانی است/ لزوم انعکاس فعالیت‌های انجام‌شده در حوزۀ نخبگان

سیدمهدی کلانتر گفت: برنامه‌ریزی و اقدام در راستای شناسایی و معرفی مفاخر بومی به جامعه یکی از نیازها و ملزومات نهادینه‌شدن فرهنگ نخبگانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای ایجاد و نهادینه‌کردن فرهنگ نخبگانی و همچنین بکارگیری ظرفیت‌های درون‌استانی برای تحقق اهداف کشور در حوزۀ نخبگان و اقتصاد دانش‌بنیان، تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان استان یزد و صداوسیمای مرکز استان به امضا رسید.

در این نشست، سیدمهدی کلانتر؛ رئیس بنیاد نخبگان استان یزد هدف از امضای این تفاهم‌نامه را حمایت و هدایت افراد مستعد به سمت نخبگی و معرفی و الگوسازی مفاخر و سرآمدان برتر عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی و اقدام در راستای شناسایی و معرفی مفاخر بومی به جامعه یکی از نیازها و ملزومات نهادینه‌شدن فرهنگ نخبگانی است.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه به ویژه صداوسیما در فرهنگ‌سازی، افزود: یکی از اهداف اصلی تفاهم‌نامۀ همکاری با صداوسیمای مرکز یزد، ساخت و تولید برنامه‌هایی با محوریت نخبگان و منش و فعالیت آنان است.

در بخش دیگری از این نشست، احمدپهلوانیان؛ مدیرکل صداوسیمای مرکز یزد نیز با اشاره به اینکه معرفی نخبگان به مردم یکی از وظایف رسانه محسوب می‌شود، گفت: تلاش بر این است که با همکاری بنیاد نخبگان استان، نخبگان استان یزد به عنوان الگو به جامعه خاصه جوانان معرفی شوند.

وی در پایان بر لزوم انعکاس و رسانه‌ای شدن فعالیت‌های انجام‌شده در حوزۀ نخبگان تأکید کرد و گفت: صداوسیمای استان سعی می‌کند برنامه‌های حوزۀ نخبگان و توانمندسازی مستعدان‌برتر را با هدف توسعۀ فرهنگ نخبگانی پوشش دهد.

تاریخ انتشار : 1398/07/16
کد : 88423
تعداد بازدید: 514

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601