پنج شنبه 26 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون نیروی انتظامی استان گیلان:
پلیس برای انجام رسالت خود نیازمند اندیشۀ نخبگانی است

سرهنگ حسن‌پور گفت: نیروی‌انتظامی برای انجام بهتر وظایف و رسالت‌های خود خاصه در حوزۀ آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی و حقیقی، نیازمند نگاه علمی و اندیشۀ نخبگانی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در آستانه هفته نیروی انتظامی و با رویکرد استفاده از پتانسیل نخبگان و مستعدان‌برتر استان گیلان در پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی در فضای مجازی و حقیقی، نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگان استان گیلان با مسئولان نیروی انتظامی استان گیلان برگزار شد
.

در ابتدای این نشست، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان گیلان با تأکید بر لزوم آگاهی‌بخشی به جامعه درباره دستاوردهای پلیس، به فعالیت‌های علمی و پژوهشی نیروی‌انتظامی استان گیلان اشاره کرد و گفت: وجود دفتر تحقیقات کاربردی در پلیس استان گیلان یکی از نشانه‌های اعتقاد پلیس و مجموعه نیروی‌انتظامی استان به تفکر و ایده نخبگانی در خدمت‌رسانی است.

وی افزود: نیروی‌انتظامی بدون مسلح بودن به سلاح علم و دانش نمی‌تواند نقش اثرگذار خود را در جامعه به صورت بهینه ایفا کند.

اصفهانی با اشاره به اهمیت توانمندسازی سربازان وظیفه، بر گسترش همکاری‌های بین‌نهادی با هدف توانمندسازی جامعۀ نخبگانی تأکید کرد و اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی علاوه بر خلاقیت درون‌سازمانی، برای رفع نیازها و چالش‌های خود بر ضرورت بکارگیری ظرفیت‌های نخبگان بومی تأکید دارد.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به ضرورت ایجاد هسته‌های نخبگانی، تصریح کرد: نخبه علاوه بر استعداد و توانمندشدن باید بتواند در قالب گروه و با رفع چالش‌های و مشکلات اقلیم و بوم‌محل، اثرگذاری بهینه داشته باشد؛ با این تعرفی، فردی که دو ویژگی استعداد و بالندگی را داشته باشه ولی اثرگذار نباشد، به نخبگی نرسیده است.

سرهنگ حسن‌پور؛ معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی استان گیلان نیز با اشاره به لزوم برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و هدفمند مجموعه پلیس با نخبگان پیرامون مسائل موجود، گفت: نیروی‌انتظامی برای انجام بهتر وظایف و رسالت‌های خود خاصه در حوزۀ آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی و حقیقی، نیازمند نگاه علمی و اندیشۀ نخبگانی است.

وی سرقت‌های خرد، نزاع اجتماعی، اعتیاد، مهاجرت‌های غیر بومی را از دیگر چالش‌های جدی پلیس دانست و افزود: برگزاری نشست‌های تخصصی پلیس با اجتماع نخبگان می‌تواند بسیاری از چالش‌های روز جامعه را با روش‌های علمی و متقن رفع کند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بنیاد نخبگان استان گیلان و نیروی انتظامی استان منعقد شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/13
کد : 88402
تعداد بازدید: 353

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601