پنج شنبه 26 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در راستای تکریم و الگوسازی از نخبگان/
نکوداشت جعفر ارشاد؛ استاد سرآمد گیاه پزشکی برگزار می‌شود

مراسم نکوداشت دکتر جعفر ارشاد؛ استاد سرآمد گیاه پزشکی، به همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تکریم و الگوسازی از نخبگان و افزایش حس خودباوری مستعدان‌برتر، مراسم نکوداشت دکتر جعفر ارشاد؛ استاد سرآمد گیاه پزشکی، به همت بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری مراکز دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود.

در همین رابطه، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با تأکید بر اهمیت نکوداشت و الگوسازی از سرآمدان ملی، گفت: بنیاد نخبگان استان در راستای اقدام ملی 5-1-4 سند راهبردی کشور در امور نخبگان و باهدف معرفی و تکریم سرآمدان و مشاهیر استانی و الگوسازی از آنان، برنامه تکریم و الگوسازی از دکتر جعفر ارشاد، استاد سرآمد گیاه پزشکی را در مهرماه سال جاری برگزار می‌کند.

وی افزود: برنامه تجلیل و تکریم از مشاهیر و سرآمدان و نخبگان استانی که در چارچوب فرهنگ اسلامی اثرگذاری ملی یا بین‌المللی داشته‌اند، باهدف ارتقای منزلت اجتماعی، مرجعیت علمی نخبگان و ارائه مهارت‌های حرفه‌ای آنان به استعدادهای برتر و همچنین شناسایی رموز موفقیت نخبگان و زمینه‌سازی برای حضور نخبگان در چرخه خدمت به جامعه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، دکتر جعفر ارشاد در سال 1315 در شهر گرگان دیده به جهان گشود و در اواخر سال 1349 موفق به اخذ مدرک دکتری بیماری‌شناسی گیاهی با گرایش قارچ‌شناسی از دانشگاه برلین آلمان شد. وی پس چند دهه فعالیت‎‌های علمی، پژوهشی و اجرایی برجسته در سال 1386 بازنشسته شد.

از مهمترین افتخارات وی می‌توان به دریافت نشان پژوهش کشور از ریاست‌جمهور، لوح تقدیر از معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس شورای پژوهش‌های علمی کشور، لوح تقدیر از معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی، کسب رتبه در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی، کسب جایزه دکتر حجارود از انجمن قارچ‌شناسی ایران، محقق نمونه وزارت کشاورزی در سال 1374، لوح تقدیر از وزیر علوم تحقیقات و فناوری به دلیل کسب رتبه اول پژوهشگر نمونه سال 1380 وزارت جهاد کشاورزی و لوح تقدیر از COMSTECH در سال 2002 اشاره کرد.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/10
کد : 88393
تعداد بازدید: 359

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601