جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با افتتاح مرکز نوآوری جامع دانشگاه/
دانشگاه علامه طباطبایی میزبان زیست‌بوم نوآوری می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری ضمن رونمایی از «برنامه زیست‌بوم نوآوری»، مرکز نوآوری جامع دانشگاه را افتتاح می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان،  با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، ضمن رونمایی از برنامه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبائی، مرکز نوآوری جامع این دانشگاه افتتاح می‌شود.

مرکز نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع محوری «هوشمندسازی» فعالیت می‌کند و پذیرای ایده‌های نوآورانه نیروی انسانی جوان و خلاق در این موضوع است. 

در این مراسم، دو شتابدهنده تخصصی تپسی (در حوزه حمل و نقل پیشرفته) و شتابدهنده دی (در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و تولید محتوا) و آزمایشگاه زنده  علوم شناختی فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد.

زیست بوم نوآوری و کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبائی با هدف اشتغال دانش آموختگان، حل مسائل جامعه با رویکرد خلاقانه و نوآور و پرورش نیروی انسانی دارای مهارت است. مراکز رشد و نوآوری، شتابدهنده های نوآوری، کسب و کارهای خلاق و نوآور، برنامه های توسعه نیروی انسانی خلاق و نوآوری، آزمایشگاه های زنده، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی، برنامه نوآوری باز و حل چالش ها (راهکار) و چالش های فراگیر اجتماعی از بخش‌های این زیست‌بوم به شمار می‌رود که توسط ستاری از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری پس از این بازدید در نشست مشترک با شورای دانشگاه شرکت می‌کند. در این نشست درباره دستاوردها و توانمندی‌های دانشگاه در حوزه نوآوری، توسعه فعالیت‌های نوآورانه و برنامه‌های آینده زیست‌بوم نوآوری بحث و گفت‌وگو می‌شود.

بازدید از دستاوردهای فناورانه در حوزه شیمی

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه و نوآورانه ارائه شده «نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای پژوهشگاه شیمی و مهندسی سیمی» دیدن می‌کند.

در این نمایشگاه، 10 دستاورد دانش‌بنیان و فناورانه از پژوهشگاه و 5 شرکت دانش‌بنیان مستقر در پژوهشگاه  شیمی و مهندسی شیمی ارائه شده است.

همچنین فعالان فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور این پژوهشگاه، توانمندی‌ها و محصولاتشان را به معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری معرفی می‌کنند و ضمن بیان نیازها و دغدغه‌هایشان، از برنامه‌های آینده در حوزه فناوری خواهند گفت.

مرکز رشد واحدهای فناور پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی، 34 هسته فناور استقرار دارند که از میان آن‌ها، 10 واحد دانش‌بنیان هستند. این واحدها محصولات و خدمات فناورانه خود را در حوزه‌هایی چون شیمی، دارو، تجهیزات و مواد پیشرفته تحقیقاتی و آزمایشگاهی تجاری‌سازی کرده‌اند یا در مرحله ورود به بازار قرار دارند.

پایان پیام/

تاریخ انتشار : 1398/07/09
کد : 88382
تعداد بازدید: 393

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601