پنج شنبه 26 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مخترعان برگزیده گلستان از مؤسسه تحقیقات پنبه کشور بازدید کردند

جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های گلستان و مستعدان‌برتر و مخترعان برگزیدۀ استان از مؤسسه تحقیقات پنبه کشور و صنایع وابسته بازدید کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با هدف آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با توانمندی‌های علمی-تحقیقاتی و صنعتی کشور، بازدید علمی جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های گلستان و مستعدان‌برتر و مخترعان برگزیدۀ استان از مؤسسه تحقیقات پنبه کشور و صنایع وابسته به همت بنیاد نخبگان استان گلستان انجام شد.

در این بازدید،‌ شرکت‌کنندگان با اهم فعالیت‌ها و طرح‌های در دست اجرای محققان مؤسسه تحقیقات پنبه کشور آشنا شده و از ایستگاه‌ها و سایت‌های تحقیقاتی بازدید کردند و در ادامه به کارخانه پنبه واقع در شهر آق‌قلا اعزام شده و از نزدیک با فرآیند حلاجی و بسته‌بندی پنبه آشنا شدند.

در حاشیه بازدید از کارخانه پنبه و با هدف زمینه‌سازی تعامل جامعه نخبگانی با صنعت، مشکلات موجود در صنعت پنبه توسط مدیران و تیم اعزامی، در یک نشست تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرح‌های دانش‌بنیان جهت استفاده از ضایعات پنبه جهت تولید ورمی کمپوست ارائه شد.

لازم به ذکر است، با توجه به سطح زیر کشت بالای محصول پنبه در گلستان در دهه‌های گذشته، این استان به سرزمین طلای سفید شهرت یافته بود اما در چند دهه اخیر سطح زیر کشت این محصول با شیب تند کاهش پیدا کرده است.

 

تاریخ انتشار : 1398/07/08
کد : 88377
تعداد بازدید: 395

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601