همایش ملی «هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی» برگزار می‌شود

«هوش مصنوعی در تصویر برداری پزشکی» عنوان همایشی ملی است که توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می‌شود تا شاهد ارتقای توانمندی‌ها و افزایش آگاهی فعالان این حوزه باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین همایش ملی «هوش مصنوعی در تصویر برداری پزشکی» توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و همکاری شبکه هوش مصنوعی برگزار می شود. این رویداد گامی برای ارتقای فعالیت ها در این حوزه است. برگزاری آکادمی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی، کارگاه های آموزشی عملی هوش مصنوعی در نورورادیولوژی، سخنرانی و انتشار پوستر مقالات بخش هایی از این همایش ملی است. 

برگزاری آکادمی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی که رویدادی بین المللی است که زیر نظر انجمن اروپایی انفورماتیک تصویربرداری پزشکی (EuSoMII) در ایران برگزار می شود و در آن به مهمترین مفاهیم پایه و کاربردی هوش مصنوعی در رادیولوژی و سایر تصویربرداری های پزشکی پرداخته می شود. 

همچنین در این همایش 3 کارگاه عملی با موضوعات هوش مصنوعی در نورورادیولوژی با استفاده از متلب، به کارگیری هوش مصنوعی بدون نیاز به برنامه نویسی و هوش مصنوعی در نورورادیولوژی با استفاده از پایتون برگزار می شود که در آنها پس از معرفی اجمالی مبانی تئوریک، راهنمای گام به گام تنظیم یک الگوریتم در محیط های مربوطه ارائه و با استفاده از نمونه های واقعی تا پایان روز تمرین های عملی متعدد برای کسب تجربه عملی در طراحی شبکه های هوش مصنوعی اجرا می شود.

ارائه 20 مقاله برای ارائه شفاهی و 15 مقاله برای ارائه پوستر نیز از دیگر برنامه های این رویداد است.

در این همایش غرفه های نمایشگاهی برای ارائه دستاوردهای شرکت های فعال در حوزه انفورماتیک تصویربرداری و داده پردازی در حوزه سلامت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 

نخستین همایش ملی «هوش مصنوعی در تصویر برداری پزشکی» 11 تا 14 آبان ماه برگزار می شود.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

تاریخ انتشار : 1398/07/03
کد : 88356
تعداد بازدید: 1241