یکشنبه 18 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی:
وقف در حوزۀ علم و فناوری از ملزومات امروز کشور است

حجت‌الاسلام آسوده با اشاره به لزوم حمایت واقفان و خیّران از جامعۀ نخبگانی، گفت: جهت‌دهی موقوفات به سمت حمایت از ایده و طرح نخبگان و کارآفرینان یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با مدیرکل اوقاف‌و‌امور خیریه استان برگزار شد.

در این نشست، بخشی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی ضمن اشاره به لزوم سپردن مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان، گفت: با ورود نخبگان به عرصه تغییر و تحولات کلان کشور، می‌توان جهت‌گیری صحیح این تحولات را مشاهده کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین وظایف بنیاد نخبگان شناسایی نخبگان و مستعدان‌برتر در زمینه‌های مختلف علمی و سپس هدایت و حمایت از آنان است.

بخشی با بیان اینکه در راستای پیشبرد این هدف گام‌های مؤثری تاکنون در کل کشور برداشته شده است ولی قطعا کافی نیست، ادامه داد: بسیاری از طرح‌ها و ایده‌های نخبگان کاربردی، دقیق و در راستای آبادانی و پیشرفت کشور است که البته برای عملیاتی‌شدن نیازمند حمایت مالی و معنوی هستند.

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت موجود در وقف و امورخیریه، اظهار داشت: یکی از اهداف بنیادهای نخبگان استانی، فرهنگ‌سازی وقف در زمینه علم و فناوری است.

در ادامۀ این نشست، حجت‌الاسلام عظیم آسوده؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی نیز گفت: موضوع دانش‌بنیان یکی از مسائل مهم امروز کشور است که وقف می‌تواند با حمایت از ایده‌های نخبگانی در این حوزه فعالیت جدی داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی جهت‌دهی موقوفات به سمت حوزۀ علم و فناوری، تصریح کرد: اقدامات بسیاری خوبی در این حوزه انجام شده است که حمایت از کارآفرینان و پژوهشگران یکی ازآنها است.

حجت‌الاسلام آسوده ادامه داد: یکی از نیازهای اساسی اجتماع نخبگانی وجود مرکزی برای فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی است. برای تحقق این نیاز می‌توان از موقوفات خاصه زمین‌ها و ساختمان‌های وقف‌شده به بهترین‌شکل بهره برد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی در پایان با اشاره به نقش مهم نخبگان در رونق تولید کشور و تحقق شعار سال، تصریح کرد: مسئله وقف در حوزۀ علم و فناوری نیازمند فرهنگ‌سازی دقیق است که این موضوع را نخبگان حوزوی و دانشگاهی باید به خوبی تبیین کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/06/25
کد : 88300
تعداد بازدید: 381

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601