سه شنبه 28 آبان 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان:
امکان اثرگذاری در جامعه، مهمترین انگیزه برای فعالیت نخبگان است

عامری گفت: برای نخبگان و مستعدان‌برتر به عنوان بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی، امکان اثرگذاری در جامعه مهمترین انگیزه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ هفتمین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری استانداری هرمزگان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

در این کارگروه، وحید عامری سیاهوئی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در سخنانی، چگونگی بهره‌مندی از نخبگان داخلی و خارجی در پیشبرد اجرای پژوهش‌ها در استان را یکی از ارکان اساسی توسعه هر جامعه‌ای دانست.

وی افزود: با توجه به پتانسیل‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری و همچنین دریا، چالش‌های زیاد استان باید با نگاه درون‌زا و با تکیه بر توان نیروی‌انسانی بومی حل شوند.

عامری با بیان اینکه پیشی گرفتن اقتصاد مبتنی بر تولید (با ارزش‌افزوده پایین) از اقتصاد مبتنی بر دانش در منطقه زمینه‌ساز گسترش فقر است، ادامه داد: از این رو ضروری است راهکارهای مناسب برای بهرمندی از نخبگان و سرآمدان استان و بکارگیری توان و قابلیت‌های آنان شناسایی شود.

رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان در ادامه تصریح کرد: برای نخبگان و مستعدان‌برتر به عنوان بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی، امکان اثرگذاری در جامعه مهمترین انگیزه است.

لازم به ذکر است، در این نشست موضوع مهاجرت نخبگانی؛ بایدها و نبایدهای آن و همچنین ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای درون‌استانی برای ایجاد زیرساخت مناسب برای فعالیت نخبگانی مورد بحث قرار گرفت.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/06/25
کد : 88299
تعداد بازدید: 128

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601