جمعه 27 دی 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در نشستی به منظور تعامل و هم‌افزایی بین‌دستگاهی در خراسان‌شمالی مطرح شد:
آموزش و فرهنگ‌سازی صحیحِ کارِگروهی از سطوح دانش‌آموزی ضرورت دارد

در نشستی به منظور تعامل و هم‌افزایی بین‌دستگاهی در خراسان‌شمالی بر لزوم آموزش و فرهنگ‌سازی صحیحِ کارِگروهی از سطوح دانش‌آموزی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد و گسترش هم‌افزایی بین‌دستگاهی به منظور نهادینه‌کردن فرهنگ نخبگانی و سمت‌دهی به توان و قابلیت‌های موجود در مناطق، نشست سه جانبه بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی، دانشگاه علوم‌پزشکی و اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان جهت تدوین نقشه‌راه سلول‌های بنیادی برگزار شد.

در این نشست، بخشی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با اشاره به نقش مهم نخبگان در اعتلای کشور، گفت: بنیاد ملی نخبگان به عنوان یک نهاد فراسازمانی تلاش دارد تسهیلگر مسیر اثرگذاری نخبگان در جامعه باشد.

وی به لزوم تشکیل کارگروه سلول‌های بنیادی در استان و همچنین ظرفیت انسانی بالای خراسان‌شمالی در این حوزه اشاره کرد و گفت: وجود نقشه‌راه و برنامه‌ای بلندمدت و هدفمند می‌تواند اثرگذاری نخبگان در این حوزه را امکان‌پذیر کند.

یونسی هروی؛ مدیرحوزه فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی نیز ضمن اشاره به پتانسیل بالای استان در زمینه سلول‌های بنیادی، این حوزه را علم آینده پزشکی دانست و اظهار داشت: در آینده شاید مفهومی به شکل امروز از دارو باقی نماند و بیماری‌های انسان با کمک گرفتن از بدن خود بیمار درمان شوند.

وی با اشاره به گسترۀ وسیع علم سلول‌های بنیادی، انجام فعالیت‌های گروهی و بین‌رشته‌ای در این حوزه را امری ضروری دانست و ادامه داد: کارِ گروهی نیازمند زیرشاخه‌های متعددی است که یکی از مهمترین آنها  آموزش و فرهنگ‌سازی صحیح از سطح دانش‌آموزی است.

عروج علیان؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی نیز با اشاره به ضرورت همکاری با آموزش‌وپروش، تصریح کرد: حضور دانش‌آموزان در دانشگاه علوم‌پزشکی و بازدید از آزمایشگاه‌های پیشرفته و همچنین آَشنایی با اساتید و سرآمدان این حوزه در دانشگاه باعث رشد شخصیت علمی و جهت‌دهی به فعالیت‌های آنان خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/06/20
کد : 88270
تعداد بازدید: 262

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601