پنج شنبه 28 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ایجاد بانک اطلاعات تجهیزات آزمایشگاهی علوم شناختی

بانک اطلاعات تجهیزات آزمایشگاهی به منظور پیشبرد امر تولید و بومی‌سازی دستگاه‌ها و ابزارهای آزمایشگاهی در حوزه علوم شناختی و برقراری تعامل گسترده میان محققان و متخصصان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ علوم و فناوری های شناختی به یکی از کلیدی ترین سئوالات بشر درباره چگونگی کارکرد ذهن و مغز پاسخ می دهد. پیشرفت در حوزه های علوم شناختی که نیازمند تجهیزات لازم و ضروری است زمینه ارتقای سرمایه شناختی در جامعه و توسعه فناورهای انسان محور را فراهم می سازد.

بانک اطلاعات از تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی در حوزه علوم شناختی به پژوهشگران این حوزه کمک می کند تا از آخرین اطلاعات و یافته های تحقیقاتی و فنی ساخت و بومی سازی شده ابزارهای آزمایشگاهی یا در حال طراحی را مطلع و استفاده از این تجهیزات برای فعالیت های پژوهشی آنان تسهیل شود.

برقراری تعامل میان محققان و تولید کنندگان تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی حوزه علوم شناختی و امکان ارتقای کیفیت این دستگاهها و سیستم ها توسط متخصصان از دیگر اهداف ایجاد بانک اطلاعات تجهیزات در حوزه شناختی است.

انجام پروژه های زیر بنایی و توسعه فناوری ها در حوزه شناختی نیازمند توسعه ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی است و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان حامی اصلی امر ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی برای پیشبرد این هدف با برنامه ریزی های گسترده به تلاش های وسیعی در این زمینه مبادرت کرده است.

محققان و پژوهشگرانی که در امر تولید تجهیزات و ابزارهای مرتبط با علوم شناختی فعالیت دارند ، می توانند اطلاعات جامع و کامل ابزارهای ساخته شده و یا در حال طراحی و تولید در حوزه علوم شناختی را به نشانی

research@cogc.irارسال کرده تا امکان تکمیل هرچه بهتر بانک دادگان تجهیزات و ابزارها در کشور در ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی فراهم شود.

تاریخ انتشار : 1398/06/17
کد : 88262
تعداد بازدید: 130

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601