با محوریت محیط‌زیست صورت گرفت/
نمایش و نقد فیلم «مادر کشی» در ارومیه

برنامه نمایش و نقد فیلم «مادر کشی» با محوریت بحران آب و محیط‌زیست، به همت بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های فرهنگی با رویکرد افزایش حس مسئولیت‌پذیری اجتماع نخبگانی در قبال موضوعات و چالش‌های موجود در جامعۀ بومی، برنامه نمایش و نقد فیلم مادر کشی در زمینه بحران آب و محیط‌زیست به همت بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی برگزار شد.

در این برنامه، مهدی چهل‌امیرانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم گسترش برنامه‌های فرهنگی در حوزۀ نخبگان و مستعدان‌برتر، گفت: هدف از اجرای برنامه نمایش و نقد مستند مادرکشی، تبیین جایگاه و اهمیت مسائل محیط‌زیستی خاصه وضعیت نگران‌کننده کمبود آب در کشور است.

وی  حساس کردن و آگاهی‌بخشی به جامعۀ نخبگانی درباره مشکلات و مسائل موجود در کشور را یکی دیگر از اهداف برگزاری این قبیل برنامه‌ها دانست و افزود: امید است حضور در این برنامه‌ها آغازی برای مشارکت فعال و جدی مستعدان‌برتر و دانشگاهیان در حوزۀ مسائل و چالش‌های زیست‌محیطی و ایده‌پردازی و خلاقیت برای رفع مشکلات موجود باشد.

در ادامه این برنامه، فیلم مستند مادر کشی ساخته کمیل سوهانی به مدت 80 دقیقه پخش شد و پس از آن، شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه و نظرات خود پیرامون موضوع فیلم پرداختند.

تاریخ انتشار : 1398/06/16
کد : 88257
تعداد بازدید: 1289