چهارشنبه 30 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی:
تفکر حاکم بر آموزش‌وپرورش اثر غیرقابل انکاری در نخبه‌پروری دارد

بخشی ضمن اشاره به جایگاه مهم و کلیدی آموزش‌وپرورش در امر نخبه‌پروری، گفت: تفکر حاکم بر این نهاد، نقش مهمی در پیشبرد اهداف کلان کشور دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای بهره‌گیری از امکانات دستگاه‌های درون‌استانی و لزوم ایجاد هم‌افزایی و هم‌گرایی بین‌نهادی، نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی با مدیرکل آموزش‌‎وپرورش استان با هدف بررسی زمینه‌های همکاری دوجانبه و برگزاری برنامه‌های مشترک، برگزار شد.

در این نشست، بخشی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی ضمن اشاره به جایگاه مهم و کلیدی آموزش‌وپرورش در امر نخبه‌پروری، گفت: تفکر حاکم بر این نهاد، نقش مهمی در پیشبرد اهداف کلان کشور دارد.

وی افزود: حل مشکلات جامعه در گرو حضور فعال جامعه نخبگانی و تفکر سازنده آنان است؛ به همین دلیل تربیت نیروی‌ خلاق یکی از زیربناهای توسعه کشور است.

بخشی در ادامه با اشاره به پیگیری فعال‌سازی آئین‌نامه خیرین نخبه‌پرور، اظهار داشت: باید از این ظرفیت در جهت شکوفاسازی استعدادهای دانش‌آموزان کم‌بضاعت بهره گرفت تا در فضای عادلانه‌تری دانش‌آموزان بتوانند به تحصیل علم بپردازند.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی تأکید کرد: این بنیاد فعالیت‌ها و برنامه‌های زیادی در حوزه دانش‌آموزی می‌تواند تدوین کند که برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برنامه دوست علمی، تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور، برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و نوآوری بخشی از آن است.

در این نشست، سعیدی؛ مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان خراسان‌شمالی نیز با اشاره به لزوم ارتقاء استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزی، گفت: طراحی و اجرای برنامه‌های توانمندسازی یکی از ملزومات امروز آموزش‌وپرورش است که البته باید به صورت مستمر انجام شود.تاریخ انتشار : 1398/06/13
کد : 88250
تعداد بازدید: 278

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601