سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با برگزاری نشستی در گرگان/
رشد و پویایی فناوری‌های شناختی دانشجویان شتاب گرفت

آشنایی دانشجویان رشته‌های مختلف با حوزه علوم شناختی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این اقدام باعث پیشرفت سریع این حوزه نوپا در کشور می‌شود. در این راستا ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی اقدام به برگزاری نشست‌های علمی در دانشگاه‌های مختلف کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در سالن «اندیشه» دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان امروز دانشجویان و اساتید از رشته های مختلف گرد هم جمع شدند. این افراد علاقمند آمده اند تا با حوزه ای نوپا و استراتژیک آشنا شوند. این دانشگاه میزبان برگزاری نشستی علمی در حوزه علوم و فناوری های شناختی است. نشستی با عنوان «آشنایی با علوم و فناوری های شناختی و زمینه های کاربرد آن». هوا دم کرده است. اما زیبایی و سرسبزی فضای دانشگاه چنان چشم را نوازش می کند که شرجی بودن هوا به چشم نمی آید. دانشجویان و علاقمندان برای حضور در نشست یکی پس از دیگری روی صندلی ها قرار می گیرند و برنامه آغاز می شود.

گسترش دانش شناختی و توانمند سازی دانشجویان رشته های مختلف برای بهره گیری از ابزارها و فناوری های شناختی هدف از برگزاری این نشست است که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.  

ستاد به عنوان نهادی علمی و حمایتی در چارچوب اهداف خود، آموزش نیروی انسانی توانمند ، ایجاد زیر ساخت ها و فرآیندهای لازم برای فعالیت های ترویجی و اثر بخش را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده است تا همراه با موفقیت های علمی در حوزه های دیگر، دستاوردهای مهمی در حوزه علوم و فناوری های شناختی نصیب کشور شود.

محمد حسین مقامی عضو هیات علمی دانشگاه شهید رجایی و یکی از اعضای ستاد در این نشست علمی که با حضور جمع زیادی از دانشجویان و اساتید رشته های مختلف  برگزار شد، با تشریح وظایف و ماموریت های این ستاد برای پیشبرد دانش علوم و فناوری های شناختی گفت: هدف از برپایی چنین نشست های علمی و آموزشی در راستای  تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص، ایجاد فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده برای دانشجویان ،تربیت کارشناسان درحوزه های علوم شناختی و با هدف ترویج وارتقای دانش علوم شناختی صورت می گیرد.

وی همچنین بیان کرد: درحال حاضرهمکاری گسترده ای میان مراکز دانشگاهی و پزشکی تحقیقات علمی و ستاد توسعه علوم شناختی برای بهره گیری از امکانات و پتانسیل ها درحال انجام است .

مقامی با اشاره به موفقیت های علمی و فنی در زمینه اجرای طرح های مطالعات پژوهشی خاطر نشان کرد: با تلاش محققان و اساتید ده ها طرح تحقیقاتی با کاربردهای متفاوت درحوزه های روانشناسی، مهندسی و آموزش و پرورش در مراکز دانشگاهی و تخصصی به اجرا در آمده است.

همچنین مسعود خداوردی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان نیز ابراز کرد: با ایجاد یک کارگروه در این مرکز علمی - آموزشی ، همکاری ها با ستاد توسعه علوم شناختی برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی با ترغیب و تشویق دانشجویان و اساتید برای فعالیت درحوزه های دانش علوم شناختی و اجرای طرح های مطالعات پژوهشی افزایش خواهد یافت . دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با دارا بودن رشته مرتبط با علوم شناختی، از ظرفیت و امکانات لازم برای بسط و گسترش دانش علوم شناختی برخوردار است و می تواند به عنوان یک مرکز شناختی در سطح استان گلستان فعالیت کند.

تاریخ انتشار : 1398/04/04
کد : 88228
تعداد بازدید: 94

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601