پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس میزبان مستعدان‌برتر پهنه جنوب

مستعدان‌برتر استان بوشهر با هدف آشنایی با دستاوردها و پیشرفت­های مکتب پزشکی ایرانی- اسلامی، از موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای بازدیدهای هدفمند بنیاد نخبگان استان بوشهر از نهادهای فناورانه، مؤسسات پژوهشی، آزمایشگاه و صنایع و مراکز گردشگری استان، جمعی از مستعدان‌برتر پهنه جنوب از موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بازدید کردند.

این بازدید با هدف آشنایی جامع نخبگان و مستعدان‌برتر بنیاد ملی نخبگان استان بوشهر با پیشینه طب قدیم و تاریخ علوم پزشکی و زیستی استان بوشهر در زمینه‌های و جایگاه آن در جهان پزشکی و همچنین معرفی دستاوردها و پیشرفت­های مکتب پزشکی ایرانی- اسلامی انجام شد.

لازم به ذکر است، موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس هفتمین موزه دانشگاهی کشور است که به عنوان دومین موزه پزشکی کشور در شورای بین­المللی موزه­ها به ثبت رسیده است.

این موزه وابسته به دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر است که با مشارکت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان یک مرکز علمی-گردشگری استان بوشهر فعالیت می‌کند.

ساماندهی شبکه همکاری­های منطقه­ای و بین­المللی در عرصه­های تاریخ پزشکی، نمایش دینامیک سیر تحول و تکامل پزشکی در منطقه خلیج فارس در دوره­های گوناگون تاریخی، گردآوری، نگه­داشت و نمایش یادمان­های تاریخ پزشکی ایران در خلیج فارس، معرفی و شناساندن پزشکان و ارائه دهندگان سلامت در طول تاریخ در منطقه خلیج‌فارس از اهداف راه­اندازی موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس است.

در موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس، اشیاء با ارزش تاریخی از دوران ایلامیان تا قرن اخیر از جمله تجهیزات و ست­های جراحی، دندان پزشکی، دامپزشکی، گیاهان دارویی خلیج فارس، جانوران گوناگون، مدارک و البسه فارغ­التحصیلان پزشکی استان، اسناد مکتوب، عکس، نسخ خطی و چاپی، کتب درسی قدیم و تنوع بالایی از فعالیت­های پزشکی و روش­های طبابت قدیم در استان بوشهر، به همت پروفسور ایرج نبی‌پور؛ برگزیدۀ جایزۀ علامه‌ طباطبایی و استاد برجستۀ کشوری به نمایش گذاشته شده است.

 

تاریخ انتشار : 1398/06/10
کد : 88224
تعداد بازدید: 142

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601