پنج شنبه 9 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برپایی کارگاه آموزشی ارائه مؤثر در تهران

کارگاه آموزشی ارائه مؤثر به همت بنیاد نخبگان استان تهران برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برای معرفی یک ایده، مفهوم و یا یک محصول، باید مهارت‌های ارائه مطلب و سخنرانی را به دست آورد تا بتوان ضمن جلب نظر و آرای مخاطبان، بهترین اثرگذاری را حاصل کرد. از آنجایی که طراحی یک سخنرانی بر نحوه دیدگاه مخاطب تأثیر می‌گذارد؛ فرد باید به وضوح بر مطالب و محتوای ارائه خود تمرکز کند.

بر همین اساس، بنیاد نخبگان استان تهران با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان‌برتر در ارائه مؤثر و شناخت نکات مهم برای ارائه و سخنرانی، کارگاه آموزشی ارائه مؤثر را برگزار می‌کند.

در این کارگاه اصول اصلی ارائه مطلب و ایده به صورت عملیاتی شرح داده می‌شود که از آن جمله می‌توان به مواردی چون طرح‌ریزی و تهیه مطالب، آماده‌سازی و شناخت مخاطب، انتخاب عنوان مناسب، دسته‌بندی و انتخاب مطالب، تهیه نقشه راه و ساختار ارائه، ترکیب منطق و احساس در سخنرانی، آماده‌سازی اسلایدهای اثرگذار، ساده‌سازی در طراحی اسلایدها، استفاده از تصاویر در اسلایدها و نمایش داده‌ها، انتخاب رنگ‌بندی مناسب، مطالعات شناختی مغز در ارائه‌ها، نکاتی در مورد زبان بدن، برانگیختن توجه مخاطب، مدیریت زمان، چگونگی پاسخ به سوالات، مدیریت پیش‌آمدهای ناخواسته، شوخ طبعی در ارائه، توصیه‌هایی از بزرگان سخنرانی و مطالعه موردی سخنرانی‌های اثرگذار، اشاره کرد.

لازم به ذکر است این نشست، دوشنبه؛ 11 شهریورماه در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

 متقاضیان می‌توانند برای حضور در این کارگاه به سامانۀ بنیاد نخبگان استان تهران مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/09
کد : 88215
تعداد بازدید: 789

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601