سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون سیاسی استانداری چهارمحال‌وبختیاری مطرح کرد:
ضرورت حضور فعال‌ اجتماع نخبگانی در رفع آسیب‌های اجتماعی

جعفر مردانی گفت: در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدامات هدفمند و مأموریت‌گرا لازم است و همین مهم ضرورت حضور فعال‌تر اجتماع نخبگانی را بیشتر می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رساین بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری نشست‌های کارگروه‌های تخصصی به منظور بررسی کارشناسانه چالش‌ها و مشکلات موجود در استان و یافتن راه‌های دانش‌بنیان و علمی برای برون‌رفت از آنها، جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری با هدف ارائه راه‌کارهای مناسب جهت پیشگری جدی از آسیب‌های اجتماعی، برگزار شد.

در این نشست، جعفر مردانی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال‌ و بختیاری با تأکید به منویات مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر لزوم پرداختن به آسیب‌های اجتماعی، گفت: در راستای پیشگیری آسیب‌های اجتماعی اقدامات هدفمند و مأموریت‌گرا لازم است و همین مهم ضرورت حضور فعال‌تر اجتماع نخبگانی را بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در این حوزه، افزود: علاوه بر حرکت‌ها و اقدامات کارشناسانه کارگروه تخصصی، حضور جدی دستگاه‌های اجرایی در حوزۀ آسیب‌های اجتماعی سبب می‌شود اقدامات انجام‌شده منطقی‌تر و اثرگذارتر باشد.

مردانی با اشاره به اینکه توانمندسازی، آموزش و پیشگیری در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی دارد، ادامه داد: بخش‌خصوصی و دولتی باید به موضوع آموزش، توانمندسازی و پیشگیری ورود پیدا کرده و از طرح‌های نخبگانی و علمی در این حوزه حمایت و پشتیبانی لازم را انجام دهند.

در بخش دیگری از این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: کارگروه تخصصی آسیب‌های اجتماعی بنیاد نخبگان بر اساس ضرورت و به در خواست دستگاه‌های اجرایی استان در ابتدایی سال 97 تشکیل شد و تاکنون توانسته راه‌کارهای خوبی را در این خصوص ارائه دهد.

وی به ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی از سنین کودکی اشاره کرد و افزود: بهترین زمان برای آموزش مهارت‌های زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، از سنین مدرسه است زیرا در چنین سنی شخصیت افراد هنوز به طور کامل شکل نگرفته و مستعد فراگیری آموزش‌های لازم است.

تاریخ انتشار : 1398/03/29
کد : 88193
تعداد بازدید: 168

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601