پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برگزیدۀ جایزۀ علامه طباطبایی:
هیچ آرامشی بالاتر از ماندن در کشور و تلاش برای پیشرفت مملکت نیست

رضا ملک‌زاده؛ نخبۀ پزشکی کشور گفت: اساتید و جوانان، اگر در ایران بمانند، می‌توانند بسیاری از کارهای بزرگ را انجام دهند؛ چرا که ایران باید به دست ایرانیان آباد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم نکوداشت دکتر رضا ملک‌زاده؛ نخبۀ پزشکی کشور با حضور جمعی از مسئولان کشوری، مفاخر و نخبگان کشور به همت بنیاد نخبگان استان فارس در شیراز  برگزار شد.

در این مراسم رضا ملک‌زاده؛ معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برگزیدۀ جایزۀ علامه طباطبایی بر ضرورت همت جوانان در آبادانی و پیشرفت ایران تأکید کرد.

وی ضمن برشمردن مراحل تحصیل و خدمت خود، پیرامون اقدامات پژوهشی انجام گرفته در سال‌های اخیر، افزود: حمایت خانواده، عامل مهم در پیشرفت و انجام فعالیت‌های علمی است.

ملک زاده با بیان اینکه هیچ آرامشی بالاتر از ماندن در کشور خود و تلاش برای پیشرفت مملکت نیست، افزود: اساتید و جوانان، اگر در ایران بمانند، می‌توانند بسیاری از کارهای بزرگ را انجام دهند؛ چرا که ایران باید به دست ایرانیان آباد شود. کشور را باید خودمان بسازیم و نیاز است اعضای هیئت‌علمی و نسل جوان در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه بمانند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت همچنین به اقدامات پژوهشی در حال اجرا، در بخش والاشهر، خرامه و فسا اشاره کرد و گفت: در این مطالعات در مجموع سلامت حدود ۴۰ هزار نفر برای ۳۰ تا ۴۰ سال آینده پیگیری می‌شود و از این مطالعات، تحقیقاتی انجام می‌شود که موجب ارتقای سلامت جامعه است.

ملک‌زاده با اشاره به آمار بالای سکته‌های قلبی مغزی در فارس یکی از اهداف اصلی سلامت در این استان را پیشگیری از مرگ زودرس به کمک مطالعات پژوهشی عنوان کرد و افزود: به همین دلیل از سه سال پیش تاکنون، یک مطالعه علمی در این زمینه آغاز شده و امیدواریم راه‌حلی برای پیشگیری از مرگ زودرس در ایرانیان و به ویژه در استان فارس باشد.

 

تاریخ انتشار : 1398/06/04
کد : 88191
تعداد بازدید: 251

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601