کریدور تجاری‌سازی ایده‌های زیستی برگزار می‌شود

ایده بازار و کریدور تجاری سازی ایده های زیست فناوری با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ششم تا یازدهم شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین کریدور تجاری سازی ایده های زیستی با هدف ترویج تفکر کارآفرینی و توانمندسازی زیست فناوران کشور در حاشیه سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری و توسط شاخه دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران برگزار می شود.

این رویداد کارآفرینی با محورهای کیت های تشخیصی، داروهای بیولوژیک، پزشکی بازساختی، بیوتکنولوژی محیط زیست، بیوتکنولوژی غذا و پروبیوتیک، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات، سوخت زیستی و بیوتکنولوژی کشاورزی و تجهیزات آزمایشگاهی برگزار می شود.

با توجه به اینکه زیست فناوری نقش موثری در نگهداری از منابع غذایی، حذف آلودگیهای زیست محیطی، افزایش و بهبود تولیدات کشاورزی، کاهش وابستگی به مواد شیمیایی کشاورزی، ارایه بهترین روند تولید مواد غذایی، کاهش هزینه‌ها، تولید مواد غذایی سالم، بهداشتی، کافی و ارزان و با کیفیت تغذیه‌ای بالا ایفا می کند باید توسعه این علم کاربردی را در کشور با کمک روش های نوین جدی بگیریم. یکی از این روش ها، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی است، نشست هایی که می تواند فعالان این حوزه و علاقه مندان به آن را گرد هم جمع کند تا درباره مشکلات، کمبودها و راه های توسعه این حوزه با یکدیگر بحث و تبادل نظر کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/04
کد : 88186
تعداد بازدید: 1055