نشست شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برگزار شد

نهمین نشست شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با محوریت نظام اطلاع‌رسانی نخبگانی برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نهمین نشست شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام و آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان و جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه‌های مدیریت فرهنگی و اطلاع‌رسانی برگزار شد.

در این نشست که با موضوع نظام اطلاع‌رسانی نخبگانی برگزار شد، پس از تشریح اهداف و محورهای فعالیت‌ شورای فرهنگی‌سازی بنیاد ملی نخبگان، هم‌اندیشی، انسجام‌‎بخشی، وحدت‌رویه در سیاست‌گذاری و نظارت فعال بر برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان به عنوان بخشی از فعالیت‌های این شورا بیان شد.

اهمیت اطلاع‌رسانی در حوزۀ نخبگان و آگاهی‌بخشی با رعایت عدالت در اطلاع‌رسانی، لزوم تشکیل شبکه‌های نخبگانی، ایجاد ارتباط بیشتر نخبگان مقیم با نخبگان و سرآمدان غیرمقیم و حتی دانشمندان و اندیشمندان جوامع دیگر، ارائه الگوهای شخصیت‌ساز به مستعدان‌برتر، استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور ازجمله صداوسیما، توجه به اصل سند راهبردی کشور در امور نخبگان و اقدامات و راهبردهای آن در طراحی و اجرای برنامه‌ها و اقدامات در حوزۀ اطلاع‌رسانی نخبگانی، از دیگر مواردی بود که در این نشست به آن اشاره شد.

لازم به ذکر است، در پایان با توجه به اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مقرر شد نشست بعدی شورای فرهنگی‌سازی نیز با محوریت نظام اطلاع‌رسانی نخبگانی تشکیل شود.

تاریخ انتشار : 1398/06/03
کد : 88180
تعداد بازدید: 1258