سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون استاندار خوزستان مطرح کرد:
ضرورت حضور ظرفیت‌های صنعت نفت و گاز در طرح شهید احمدی‌روشن

حسین‌زاده با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف خاصه نفت و گاز در طرح شهید احمدی‌روشن، برقراری ارتباط نظام‌مند با صاحبان و مدیران این صنایع را اقدامی مهم تلقی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان خوزستان با حضور معاون استاندار، رئیس دانشگاه شهید چمران، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان و مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های خوزستان، در محل استانداری برگزار شد.

حسین‌زاده؛ معاون سیاسی اجتماعی استانداری ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزۀ نخبگانی، گفت: با توجه به نیاز بیشتر به فعالیت‌های نخبگانی، برگزاری نشست‌های شورای علمی باید استمرار و هدفمندی بیشتر و بازۀ زمانی کوتاه‌تری داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف خاصه نفت و گاز در طرح شهید احمدی‌روشن، برقراری ارتباط نظام‌مند با صاحبان و مدیران این صنایع را اقدامی مهم تلقی کرد.

در ابتدای این نشست نیز، علی‌حسین صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان به ارائه گزارش فعالیت‌های شش ماهه دوم سال 1397 بنیاد پرداخت و گزارشی از پرونده‌های جوایز تحصیلی، مراسم تکریم مفاخر بومی، بازدید از مناطق سیل‌زده و کمک به سیل‌زدگان، اردوی جهادی آموزش و مشاوره برای دانش‌آموزان و والدین در مناطق سیل‌زده و اجرای طرح دوست علمی در اهواز، دزفول و بهبهان، ارائه کرد.

وی در ادامه ضمن تشریح طرح شهید احمدی روشن، افزود: این طرح یکی از روش های موثر برای توانمندسازی و تجربه‌آموزی مستعدان‌برتر در دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی است؛ علاوه بر آن می‌تواند به حل مسائل دستگاه‌های اجرایی نیز کمک کند؛ بنابراین انتظار می‌رود سازمان‌های دولتی و خصوصی در این مسیر با بنیاد همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه، حاجتی؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان با توجه به طرح مسائل و مشکلات دستگاه‌های اجرایی استان در شورای تخصصی، استفاده از ظرفیت شورای متخصصان و فرهیختگان این سازمان در طرح شهید احمدی‌روشن را اقدامی ضروری دانست.

لازم به ذکر است، بررسی فعالیت‌های بنیاد در شش ماهه دوم سال 1397، تشکیل هسته­های نخبگانی برای حل مشکلات دستگاه­های اجرایی (طرح احمدی روشن)، گزارشی از آسیب‌های ساختمان بنیاد در جریان سیل اخیر، استفاده از ظرفیت خیّرین و واقفان در جهت حمایت از نخبگان و تکریم از سرآمدان، از دیگر اهداف این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1398/03/26
کد : 88177
تعداد بازدید: 243

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601