چهارشنبه 14 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حضور رییس جمهور/
باور 373 رونمایی شد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان از سامانه "ایران ساخت" پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ بازدید و فرمان رونمایی از این سامانه را صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان،صبح امروز و با حضور حجت الاسلام حسن روحانی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سامانه پدافندی باور 373 که با توانمندی بومی ساخته شده است، رونمایی شد.

دکتر روحانی همچنین در بازدید از قسمت‌های مختلف سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳، از جمله لانچر ، رادار جستجوگر، رادار ردگیر، موشک صیاد ۴ و مرکز فرماندهی و کنترل با توضیح وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و متخصصان صنعت دفاعی کشور در جریان روند ساخت این سامانه بومی و کارکرد آن قرار گرفت.

رئیس جمهور در فرمان رونمایی از سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳، گفت: به حول و قوه الهی و با توسل به روح امام هفتم موسی ابن جعفر (ع) و در آستانه هفته دولت از سامانه بومی پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ رونمایی و دستور الحاق آن را به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور صادر می‌نمایم.
رئیس جمهور سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ را اقدامی ارزشمند، حائز اهمیت و هدیه‌ای بسیار بزرگ از سوی نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع برای مردم عزیز کشورمان دانست و تاکید کرد: این سامانه پدافندی از سامانه اس ۳۰۰ قوی‌تر و بسیار نزدیک به اس ۴۰۰ است و نقش مهمی در پدافند هوایی کشور دارد.

رییس جمهورحجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی در ادامه این مراسم، با همراهی معاون علمی و فناوری ریسس جمهوری و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های وزارت دفاع بازدید کرد.

تاریخ انتشار : 1398/05/31
کد : 88168
تعداد بازدید: 512

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601