جمعه 3 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان:
توجه به مفاهیم فرهنگ دانش‌بنیان از ملزومات پیشرفت صنعت است

منصور شریعتی، حضور در عرصه‌های مختلف استارت‌آپ و همچنین توجه به مفاهیم فرهنگ دانش‌بنیان را از ملزومات پیشرفت صنعت دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای ایجاد و افزایش هم‌افزایی‌های بین‌دستگاهی برای حمایت بیشتر از مستعدان‌برتر و ایده‌های نخبگانی، مدیر صنایع کوچک و قائم‌مقام شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان ضمن بازدید از بنیاد نخبگان اصفهان با فعالیت ها و اهداف بنیاد آشنا شدند.

در این بازدید منصور شریعتی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به لروم نهادینه‌ شدن فرهنگ نخبه‌‎گماری در بخش‌های تولیدی و صنعتی، گفت: حضور در عرصه‌های مختلف استارت‌آپ و همچنین توجه به مفاهیم فرهنگ دانش‌بنیان از ملزومات پیشرفت صنعت است.

وی افزود: بنیاد ملی نخبگان بنا بر رویکردهای خود و اصل حمایت از ایده‌ و اندیشۀ نخبگانی، از خدمت‌رسانی مستعدان‌برتر در بخش‌های تولیدی و صنعتی حمایت می‌کند که البته امید است صاحبان صنایع نیز از این روند استقبال بیشتری کنند.

عیسی بهمنی؛ قائم‌مقام شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان نیز اظهار کرد: در استان اصفهان حدود ۷۸ شهرک صنعتی وجود دارد که زیر نظر شرکت شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در این استان حدود 9۵۰۰ واحد صنعتی وجود دارد که ۴۰۰ واحد جزء صنایع بزرگ محسوب می‌شوند. از این تعداد، 5700 واحد داخل شهرک های صنعتی مستقر هستند. این شرکت‌ها برای حدود ۱۳۴ هزار نفر ایجاد اشتغال کرده‌اند.

حسینی؛ معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان نیز در این دیدار بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان از واحدهای صنعتی که با هم تشکیل یک کنسرسیوم صادراتی بدهند، یک بازار هدف را در نظر بگیرند و هدف‌شان صادرات به کشورهای همسایه باشد، حمایت‌هایی را انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: این حمایت‌ها شامل تورهای صنعتی، خرید یا اجاره دفتر فروش در یک کشور خارجی، طراحی سایت، تبلیغات و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی است.

حسینی ضمن برشمردن فعالیت‌های دفتر توسعه صنعتی و دفتر فن بازار منطقه‌ای اصفهان، یادآور شد: دفتر توسعه صنعتی و فناوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در سال گذشته حدود ۵۰۰ عنوان دوره آموزشی را جهت حمایت از توسعه خوشه‌های صنعتی کسب‌وکار برگزار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دفتر فن بازار منطقه‌ای اصفهان هم نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی را شناسایی و بازاریابی می‌کند که کدام شرکت دانش‌بنیان می‌تواند این نیازها را برطرف کند. همچنین خدمات مشاوره کسب‌وکار به واحدهای صنعتی داده می‌شود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی اصفهان در پایان گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان از برگزاری رویدادهای استارت‌آپی و از ایده‌های برتر این رویدادها حمایت می‌کند. یکی از این حمایت‌ها استقرار رایگان در شهرک فناوری اصفهان خواهد بود.

 

تاریخ انتشار : 1398/05/28
کد : 88158
تعداد بازدید: 578

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601