سه شنبه 4 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد مطرح کرد:
ضرورت پی‌ریزی مستحکم مبانی اندیشۀ مستعدان برتر

اکوانی گفت: با توجه به نقش مهم نخبگان جوان و مستعدان‌برتر در فردای کشور، لازم است این افراد مبانی اندیشۀ خود را به‌گونه‌ای تقویت کنند که در آینده دچار تردید و لغزش‌های مخرب نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های توان‌افزایی با هدف تعمیق باورهای دینی، کارگاه آموزشی «مبانی اندیشه اسلامی» با حضور دانشجویان استعدادبرتر دانشگاه‌های یاسوج در مرکز آموزش پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج (EDC) برگزار شد.

در این برنامه، حمدالله اکوانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: اندیشه و تفکر مهمترین و مؤثرترین عامل تمایز در روش‌های زندگی، روش‌های ادارۀ جوامع و جهت‌گیری‌های علمی است.

وی افزود: با توجه به ضرورت پی‌ریزی مستحکم مبنای فکری افراد بر اساس حقایق و معادلات اصلی هستی و همچنین نقش مهم نخبگان جوان و مستعدان‌برتر در فردای کشور، لازم است این افراد مبانی اندیشۀ خود را به‌گونه‌ای تقویت کنند که در آینده دچار تردید و لغزش‌های مخرب نشوند.

اکوانی ادامه داد: کارگاه آموزشی «مبانی اندیشه اسلامی» با هدف ارائه نظام صحیح تفکر و دست‌یابی به معرفت دینی در چارچوب نیازهای روز اجتماعی؛ تاثیرگذاری فرهنگی و عقیدتی در مراکز علمی، فرهنگی و نقد اندیشه‌های باطل، انحرافی و مورد تعارض با مبانی اندیشه اسلامی با ارائه راهکارهای مورد نیاز و کارآمد برگزار شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد ایجاد ارتباط و تعامل فرهنگی و اجتماعی میان استعدادهای برتر دانشگاه‌ها و تعمیق، تحکیم و آشنایی بیشتر شرکت کنندگان با مبانی اندیشه اسلامی و مباحث مرتبط با آن را از نتایج این کارگاه برشمرد.

اکوانی اظهار داشت: لزوم معرفت‌شناسی، معرفت حضوری و حصولی و ارزش آن‌ها، راه‌های معرفت و ارزیابی آن‌ها، بررسی پاره‌ای شبهات شک‌گرایان، از سرفصل‌های ارائه شده در این کارگاه بود.

وی در پایان اظهار داشت: در برگزاری این کارگاه دفتر نهاد مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج و معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه همکاری داشتند.

تاریخ انتشار : 1398/03/22
کد : 88156
تعداد بازدید: 152

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601